• |
ide | kryesore

Berisha: Do ta takoja McGonigal, por nuk do bëja atë që bëri Rama

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
berisha

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka folur sërish për çështjne e “Charles McGonigal”. Në emisionin “Opinion”, Berisha pranon se gjatë kohës që ai ushtronte funksionin e kryeministrit të vendit ka takuar zyrtarë të nivelit të lartë të Agjencisë Qendrore të Inteligjencës (CIA), por jo të FBI. Megjithatë, dera e zyrës së tij do të qëndronte e hapur edhe për një zyrtar të lartë si McGonigal.


“Secili nga ne që jemi këtu, në qoftë se 5 vite më parë do më thoshte dikush që ky është shefi i… ose do paraqitej i tillë dhe është paraqitur i tillë, i Shërbimeve, “Urdhëro! Mirëserdhe! Bujrum.” 


Kur kam qenë kryeministër kam takuar zyrtarë shumë të lartë të CIA-s, jo të FBI. Në dijeninë time, asnjëherë sepse nuk kanë ardhur dhe në atë periudhë… Në fakt se kush është më shumë nuk them, por që nga pikëpamja numerike, më e fuqishme në SHBA është kjo. Jashtë SHBA është CIA. Ky ka qenë personi në FBI që ka patur aksesin më të madh në CIA, e sigurt kjo. 

Nëse do më kërkonte takim McGonigal? Do ta ftoja me kënaqësi të pinim kafe, por kurrë nuk mund t’i imagjinoja që t’i thoja: “Heto Edi Ramën” – tha Berisha. ©LAPSI.al


11 Comments

    1. Doktor respekte, lur takoje ti bush e vjeter bill klinton etj, rama shiste bythen urave dhe zgerqeve te parisit

  1. “Doktor, është problem i madh kur ne nje moshe te caktuar, ne te cilën te nevojiten bastunë te qendrueshem, rrethohesh nga imbecile te painformuar.

    Per te kuptuar dhe njohur se kush janë ortaket e Dorian Duçkes, e ke shume kollaj. Duhet te pyesësh kunatën tende, zonjën Vjollca Hoxha (gruaja e baxhanakut rahmet paste qe ti nuk e njihje).

    Pyete zonjen Vjollca, ku shkoi Dorian Duçka pasi ajo i trokiti per ndihme me rekomandimin e familjes tende.

    Ne cilin shtet partner dhe aleat ai nderhyri dhe i siguroi vizen zonjes Hoxha.

  2. Ti je nje spiun i serbise. Per cfare te te takojne. Ti shkatrrove PD. Shkaterrove endrrat e miliona njerezve qe besonin te demokracia dhe tek PD. Haram mundi qe kemi bere per ty tradhetar i demokracise.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.