• |
ide | kryesore

Berisha shton presionin mbi Kuvendin: Asnjë minutë normale përveç debatit me Ramën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
hakerimet, Berisha

Pas seancës kaotike në Kuvend, kryetari i PD, Sali Berisha në mbledhjen e grupit parlamentar ka dhënë porosinë e prerë se ata duhet të pergatiten për rezistencë të fuqishme në Parlament.


“Parlamenti nuk mund të ketë asnjë minutë punë normale përvec debatit, mocionit me debat ndaj Ramës. Ky është si Parlament dhe duhet të pregatitemi për rezistencë të fuqishme në Parlament”. 


Berisha në mbledhjen e grupit parlamentar demokrat: 

Ju përshëndes për qendrimin e përgjegjshëm e të rëndësishëm në Parlament, por dhe të zotohem para qytetarëve shqiptarë, zgjedhësve se PD nuk e lëshon atë Parlament, do ta mbajë atë si tempull të zërit dhe interesave tuaja.

Ajo çka ndodh dy ditë me radhë, dëshmon se mazhoranca e krimit, e drogës, apo kupola e krimit dhe drogës, grusht kriminelësh, të tipit Balla, Rama, Gjinuri etj. Kur nuk ngrihen dhe kur kryetari i tyre fshihet prej tyre, para shqiptarëve, fshihet nga të gjithë përvecse doli për aktin mafioz e kriminal të Portit të Durrësit, janë dëshmi se Parlamenti e Shqipëria kanë nevojë jetike këtë betejë për përmbysjen e Edi Ramës.

Rama sot politikisht është thjesht një kalbësirë, që nuk duhet në asnjë mënyrë të ketë vend në hapësirën e NATO si përfaqësues i popullit shqiptar.

Akti i tij i korruptimit të një prej zyrtarëve më të fuqishëm përbën akt armiqësor, akt turpërimi për cdo shqiptar.

Do ishte në nderin e dinjitetin e mbarë shqitparëve që t’i japin duart një minutë e më parë që t’i çojnë mesazhin e duhur kombit të madh se një kryeministër demon i pushtetit, ti themi se shqiptarët nuk mund ta pranojnë këtë kryeministër.

Rama nga zyra e tij ka dërguar informacion McGonigal për të hetuar lobistin e PD. Më 4 janar 2018 e 16 janar 2018 Neza ia ka dorëzuar tëngarkuarit të FBI nga Mc Gonigal, kurse Ducka ka cuar me fluturime të paguara dëshmitarët nga Tirana për të dëshmuar për Nick Muzin e këtë aferë.

Rama po përpiqet ta kalojë me një grip diplomatik, herë del e herë nuk del.
Parlamenti nuk mund të ketë asnjë minutë punë normale përvec debatit, mocionit me debat ndaj Ramës. Ky është si Parlament dhe duhet të pregatitemi për rezistencë të fuqishme në Parlament.

Ne nuk mund të pranojmë një kryetar qeverie, kryeministër si Edi Rama.
Të vijë aty tja tregojmë fytyrën sic e ka para gjithë shqiptarëve. Të vijë aty e të hapim debatin për këtë aferë të tmerrshme ku gjer në vesh janë të zhytur Balla, Gjiknuri.


27 Comments

  1. Berisha ju qin o idioooot!

   Nuk keni parë gjë akoma!

   me një kryeministër që përdor paratë tona për të rrënuar demokracinë duke blerë turli lloj muti, prej te ju patronazhistët, e deri në majë të FBI, ky vend është i fundosur.

   Protestat ME TË GJITHA MJETET, që nënkupton DHUNËN në rradhë të parë është e vetmja rrugë për të çliruar Atdheun nga mafia e edvin kristaq ramës.

   1. DHUNE???
    Mos e thuj me se e degjoj sala te dhjeu.
    Nuk e degjove salen ti kur tha. DO BEJM REVULUCION PAQESOR.
    I ka ren lapsit sala. Me vote nuk e mund dot ramen. Me llafe jo e jo. Me dhune jo.
    Ka ngel vetem me paqe.
    O budallenj. Eshte sali derrisha ai.

    1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

     O karr, Berisha është politikan i vjetër, nuk bie në grackën e përdorimit të termave që kanë përmbajtje dhune, por termi me të gjitha mjetet e ka edhe dhunën brenda.

     Dhuna është e vetmja rugë që edvin droga i ka lënë opozitës.
     edvini ka 10 vjet që ka qeverisur vetëm duke dhunuar e korruptuar, nga dhuna dhe korupsioni që ju kthye bumerang edhe do të thyejë qafën

     1. Kapitulli Berisha eshte mbyll me kohe. U rihap thjesht per te rinegociuar detajet e ikjes nen driten e non-gratas.

      Berisha ka kohe qe po punon vetem per veten dhe familjen e tij, por edhe sepse Rames i duhet nje opozite sa per fasade.

      Eshte e gjitha nje show.

  1. Sala esht tmerri dhe ju shkerrdhen robt morrave mavi. Edvin kerrma ka rene tashme dhe populli opozitar sot dhe mbare shqiptar neser do marre ne dore fatet e tij me 11 Shkurt.

 1. Per te kuptuar dhe njohur se kush jane ortaket e Dorian Duçkes, e ke shume kollaj. Duhet te pyesesh kunaten tende, zonjen Vjollca Hoxha (gruaja e baxhanakut rahmet paste qe ti nuk e njihje).

  Pyete zonjen Vjollca, ku shkoi Dorian Duçka pasi ajo i trokiti per ndihme me rekomandimin e familjes tende.

  Ne cilin shtet partner dhe aleat ai nderhyri dhe i siguroi vizen zonjes Hoxha.

  Kur te ta thote kunata shtetin, aty qendro. Merr fryme thelle se aty i kane rrenjet dhe ortaket e Dorianit.

  1. o karr Dorian duçka nuk ka përgjegjësi shtetërore, vetëm individuale, edhe akuza përdor iniciale, jo emrin e tij, Akuza përmend 14 herë edvin kristaq ramën, me këtë do të merren jo me duçkën.

 2. Te rrime jorgo e te flasim drejt. Jo vetem qe Brisha nuk eshte politikan i deskretituar e i mbaruar, por politikan shume i forte, i vertete dhe tmerr per pushtetin.
  (ri)Kthimi i tij ka trazuar shume ujera e shpirtra te kalbur te pushtetit.
  Faktet po dalin cdo dite ne drite te diellit.
  Ne fakt, po te mos ishte Berisha ne skenen politike Rama do te kishte filluar operacionin ” dhuro nje veshke, shpeto nje jete”.
  Vitet mbase e kane lodhur Berishen fizikisht, por jo aftesine e tij politike, perkundrazi. Amerikanet po flasin per Ramen me shume se Berisha. Ato sjellin fakte dhe argumente, se kesaj nahijes sone i ishte mbaruar dhe arsenali i fjaleve.
  Berisha eshte me teper se nje individ. Eshte institucion. Kolone e fundit e kesaj ngrehine ku jetojme, dhe po mban te gjalle shpresen se nje dite do te rikthehemi tek shteti, institucionet, zbatimi i ligjit dhe ruajtja e identitetit si shqiptar.

  1. Po bej copy/paste nje pergjigje qe i shkruajta dikujt tjeter me lart:

   Kapitulli Berisha eshte mbyll me kohe. U rihap thjesht per te rinegociuar detajet e ikjes nen driten e non-gratas.

   Berisha ka kohe qe po punon vetem per veten dhe familjen e tij, por edhe sepse Rames i duhet nje opozite sa per fasade.

   Eshte e gjitha nje show.

 3. Eshte kaq e cuditshme te kesh 2 ekstreme te tilla ne nje parti ke liderin me vizionar dhe te arrire ne histori te partia tjeter ke nje plakush deluzional

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   o kar, o tit njëlloj je edhe ti vizionar si lideri jot.

   Kot të të pyes, a paguhesh?, sa?, a të mjafton paga? çfarë pune bën që paguhesh? a e kupton se nqs nuk do të ishte Berish opozitë po Alibeaj ta zemë, do të vinte një ditë që zgjedhjet do ti bënin në tavolinë dhe fituesi vendosej po në tavolinë sido që të votonin zgjedhësit kara siti, kështu që pas pak vitesh as ju nuk keni çfarë do ti duheni më edvinit përveç se si eskorta.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.