• |
ide | kryesore

Protesta e opozitës, 1500 policë në terren

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Efektivët e policisë që janë angazhuar për të ruajtur rendin dhe sigurinë në protestën e 11 shkurtit të thirrur nga opozita, janë pothuajse të gjithë me maska kundër gazit lotjsjellës.


Ndërkaq raportohet se në shtyllat e bulevardit ‘Dëshmorët e Kombit’ janë instaluar kamera.


Por shtyllat mësohet se janë lyer me graso me qëllim që të pengojnë ngjitjen e protestuesve për dëmtimin e këtyre kamerave.

Mësohet se policia ka angazhuar deri në 1500 efektivë në terren për protestën e ditës së shtunë, 11 shkurt.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *