• |
ide | kryesore

Protesta e opozitës para parlamentit/ Policia angazhon rreth 1100 efektivë në terren

-Instant, Lajme, Të fundit
Policia

Rreth 1100 efektivë policie do të jenë të gatishmëri për protestën e opozitës sot para parlamentit. Gjithë perimetri i godinës së seancave plenare do të jetë i rrethuar me uniforma blu. Mësohet se në të gjithë zonën janë shtuar masat e sigurisë. Në vijën e parë do të qëndrojnë forcat e rendit dhe të njësisë “Shqiponja”. Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe RENEA do të jenë të dislokuara në pjesën e anësore të parlamentit.


Forca të shumta të policisë si dhe efektivë të Gardës do të jenë të vendosura edhe në pjesën anësore nga krahu i “Pedonales” nga pritet të bëhet edhe hyrja e deputetëve. Policia do marrë masa edhe për bllokimin e rrugëve, ku rreth orës 15:00 do të ketë kufizime të qarkullimit në rrugën “Xhorxh Bush” dhe pjesërisht në bulevardin “Zhan Dark” dhe kryqëzimi i rrugës së Elbasanit.
8 Comments

  1. Per ke ‘popull’ e ke fjalen ?
   Per ate pjese te popullit qe do votojne prap Ramen ?
   Nese ata jane shumice , atehere per cfare dreqin po flet ?
   Ju fluturoni vertet me presh ne by_he.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *