• |
ide | kryesore

Gjyqi i PD-së/ Rama: Në zgjedhje do hyjnë të gjithë si “Çeço”

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Rama

Në konferencën me kryeministren e Danimarkës, Edi Rama u pyet edhe në lidhje me gjyqin për vulën e PD-së, por zgjodhi të mos bëjë komente.


“Ju e dini mirë që nuk flas në prani të miqve që vijnë nga jashtë për problemet e politikës së brendshme”, deklaroi ai.


Por, Rama gjeti momentin të deklarojë se të gjitha partitë do të hyjnë në zgjedhje.

“Mua nuk më rezulton se do ketë ndonjë parti që nuk do hyjë në zgjedhje. Të gjithë do hyjnë dhe do hyjnë si Çeço. Në zgjedhje nuk hyhet për njërin apo për tjetrin por për qytetarët. Do ishte vërtetë një mrekulli të ishim sot si Danimarka dhe të kishim gjithçka që ka Danimarka. Duhet të marrim në konsideratë që të bëjmë të gjithë hapat e nevojshëm sado të dhimbshëm të jenë”, deklaroi Rama.


5 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *