• |
ide | kryesore

Berisha: Si po i peshon Rama me tendera Bashën e Alibeajn

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
video, Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha teksa ka sulmuar ashpër Bashën dhe Alibeajn, duke i quajtur për të disatën herë paterica të Ramës, tha se ky i fundit po i ble me tendera.


Ai tha se Agron Kapllanaj po përfiton tendera nga Rama në mënyrë të paligjshme.


“Nuk ka shqiptar sot që nuk ka kuptuar se këta janë pengje të Ramës, Basha alibrava. S’ka shqiptar që pranojnë një moral të tillë, që ia ka dhuruar Rama vulën dhe mburren që mund të bëjnë prokopi me të. Këty ka dy persona,Bravabasha dhe Alibasha brava që janë dy pengje. Ata bëjnë ça thotë Edi Rama. Po ju shpërndan tendera tani. Kapllan pallati ka marrë 30 tendra në Tiranë, po i peshon në tendera. Kanë një diskreditim të plotë të Ramës dhe të pengjeve të tij.” – u shpreh Berisha.


13 Comments

  1. Mashtrues-Mashtrues-Mashtrues, Berisha shpifes i pafture per cdo individ qe nuk i nenshtrohet. I damkosuri me nje mal krimesh e korrupsioni gjate ketyre 32 viteve bertet si hajduti kapeni hajdutin.

  2. I Damkosur NON-GRATA “per korrupsion madhor dhe minim te demokracise”. Kulmi i paradoksit qe koka e korrupsionit dhe vjedhjes diskuton tenderat.

  3. Ik o Sale se na hape barkun. Ik o burr i dheut, nuk u ngope, vajte 80 vjec e akoma mendjen per pushtet e para, ik o vlla lere PD te riorganizohet e te behet parti fituese. Nuk ta ka njeri borxh jqj. Nuk mund ta bashkojn PD ata qe e percan, qoft ti e qoft alibasha. Nuk ka sens as tja japesh Like floririt, po tradheton demokratet. Na e ngece Ramen pergjithmon, sa te jesh ti verdall Rama do rri ne pushtet, dhe per fatin ton te keq kjo eshte e sigurt pasi partneret e huaj e shofin si te keqen me te vogel dhe interlokutorin e vetem, nga halli se ty as nuk te konsiderojn fare, ste takon njeri e ste pjerdh fare njeri nga partneret e huaj. Nqs te dhimbset vertet PD apo shqiptaret sic thua dhe vet, hape krahun tani pa e shkaterruar perfundimisht ate parti. Po vazhdove keshtu PD do behet me keq se PL apo si quhej LSI. Si nuk te vjen icik keq. Po ca keq te vij ty, ti e ke mendjen vetem te bytha jote. Si nuk doli nje normal ne kete vend, te gjith Envera, partia ime, qeveria ime, ime, ime. Ik o vlla se je plak, ik futi nje dor domino me moshataret a merru me niperit e mbesat.

  4. sa shume paska kelysha te mavive sot duke lehur. Ndoshta i kane lene mbeme pa darke dhe

    duan ushqim. Ham, ha, ham dhe rilindja fap kocken. lehni, lehni te keqen se nena parti u ushqen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *