• |
ide | kryesore

Alibeajt i ikën edhe një tjetër, tërhiqet nga “14 maji” Sabah Sheta për bashkinë e Krujës

-Instant, Lajme, Të fundit
Alibeajt i ikën edhe një tjetër, tërhiqet nga “14 maji” Sabah Sheta për bashkinë e KrujësNjë tjetër kandidat i PD-së i propozuar nga Enkelejd Alibeaj, Sabah Sheta është tërhequr nga gara zgjedhore e 14 majit në Bashkinë e Krujës. Sabah Sheta është kandidati i gjashtë që tërhiqet nga zgjedhjet lokale. Më herët janë larguar kandidatët nga Lezha, Kurbini, Librazhdi, Vora dhe Korça.

“Kam reflektuar këto ditë dhe kam vendosur të mos bëhem pjesë e asnjë farse politike. Të mos i shërbej përçarjes demokrateve dhe qytetareve te mi, atyre qe na respektuan ne si force politike dhe na votuan masivisht ne 25 prill 2021.

Kjo është arsyeja madhore pse kam vendosur të tërhiqem nga kandidimi për Bashkinë e Krujës në emër të PD. Por kjo nuk do të thotë se do të largohem nga fusha e betejës!” shkruan Sheta në rrjetet sociale.12 Comments

  1. vetem kapllanaj dhe ndonje qe ka mare tendera dhe koncensione si Ai i Mallakastres, kapllanaj do ngelet…..edhe macet edhe minjte e dine se vota per kandidatet e Aliut dhe Kadi bashes jane per Ramen.

  2. Nuk mund te kete parti pa njerez. Vula bejne te gjithe, puna eshte kush mbledh vota. Keta qe dorehiqen tregojne se jane me te mencur se ata qe i kandiduan

  3. Nuk mund te kete parti pa njerez. vula mund te bejne te gjithe, puna eshte kush mbledh vota. Keta qe terhiqen tregojne se jane me te mencur se ata qe i kandiduan

    1. Kush është demokrat i vërtetë është i mençur dhe reagon. Dhe ata që nuk tërhiqen nuk janë demokratë por veçse përfitues.Dhe kjo është mençuri por djallëzore.

    1. morrat e kuq nuk jan komuniste me ideal po plehra se ata te idealit qe i trajtonin popujt te barabarte (dmth edhe cecenet apo shqipetaret qe nuk kan reputacion me te mire….)i vrane .Nese jan kerkcenuar le te shkojn te spaku o k … me zile

  4. EDI Rama kur do te largoj te tijet , japin doreheqjen e “VULLNETSHME ” keshtu po ndoth edhe me kandidatet e PD Dardha e ka bishtin prapa thot populli Te presim e shohim pas 14 majin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *