• |
ide | kryesore

S’janë paratë ana më e errët e “gjobës” Becchetti

-Instant, 1, Arkiva, Ide
andi bushati beleri

Në titujt e shtypit është rishfaqur sërish një lajm sensacional, që bën zhurmë dhe zhduket herë pas here, ai se ish bosi i Agon Channel, Francesko Becchetti, ka fituar një shkallë tjetër gjykimi ndaj qeverisë Rama, duke e detyruar shtetin shqiptar të paguajë plot 110 milionë euro (pa kamatë vonesat dhe shpenzimet avokatore) për mbylljen arbitare të kësaj mediaje. Nisur nga fakti se Edi Rama dhe Belinda Balluku reken ti trajtojnë shqiptarët si idiotë, duke thënë se kjo është një vepër e opozitës, që e përdor këtë histori për fushatë, ose duke anatemuar ata që i gëzohen marrjes së “parave tona” nga një kriminel, kjo çështje ia vlen të shpjegohet shkurtimisht.


Së pari, vendimi është marrë nga Gjykata e arbitrazhit të Bankës Botërore (ICSID), në fund të muajit të shkuar dhe askush nuk mund të imagjinojë gomarllëqet e kryeministrit se ajo është ndikuar nga fushta elektorale. Së dyti, ky nuk është një vendim i ri, pasi Shqipëria është dënuar më këtë “gjobë” që në prill të vitit 2019.


Dështimi i Ramës me Bechettin dhe gënjeshtrat për 110 milionë euro 

Thjeshtë, këtë radhë, gjykata nuk ka marrë parasysh ankimimin e studios avokatore të Ramës, të përfaqësuar nga gruaja e Tony Blair, që shteti ynë të mos i shlyejë pagesën ish investitorit kontrovers italian, pasi ai është dënuar nga drejtësia shqiptare, për krimin e pastrimit të parave. Pra, ICSID, nuk ka ndëshkuar vetëm vendimet arbitrare të qeverisë, por ka injoruar edhe vendimet e drejtësisë sonë të reformuar, plot kimete, nga amerikanët dhe evropianët.

Ky është sfondi i çështjes, por më i rëndësishëm se ky sqarim në formë, që bëhet i nevojshëm nga përpjekja për të debilizuar debatin publik, është të kthjellohet thelbi i saj.

Edhe kryeministri edhe kundërshtarët e tij, po e vënë theksin tek fakti nëse buxheti i shtetit do ti paguajë ose jo, Francesco Becchettit, shumën që i detyrohet për mbylljen e paligjshme të televizionit të tij. Rama gafurret në studio televizive, me arrogancën e një beu fshati, se ai do ti marrë “noc rrokun” paratë. Opozitarët këmbëngulin se ato miliona tashmë kanë firuar, duke e fajësuar shefin e qeverisë për vendime në kundërshtim me ligjin. Të dyja palët, ose nga perversiteti ose nga naiviteti, harrojnë të lexojnë vendimin e marrë nga Gjykata e arbitrazhit të Bankës Botërore. Pikërisht aty fshihet skandali.

Rama reagon për Becchettin: Bllokimi i parasë së zezë që ushqente Agon Channel, një sukses

Na fakt, sado e madhe të jetë kjo “gjobë”, shuma e saj nuk është ana më e errët e kësaj historie. Më e rënda qëndron në faktin se gjoba po paguhet pasi qeveria Rama ka mbyllur politikisht një media. Në vendimin përfundimtar të ICSID gjenden tre elementë që na tregojnë se si asgjesohet një televizion që nuk i pëlqen regjimit të Ramës. Nisur nga provat që ka paraqitur pala e cënuar, Gjykata e arbitrazhit ka vendosur se qeveria e ka shantazhuar Agon Channel, si me mesazhet e Erion Veliajt: “po më bën armik”, po ashtu edhe me këshillat e Engjëll Agaçit për të zbutur tonet kritike. Më tej akoma, gjykata ka konstatuar se si varmihës të një televizioni konkurent kanë shërbyer edhe ekranet e mëdha kombëtare, servise të Edi Ramës. Mjafton të hapësh arkivat për të parë si e kanë raportuar këtë ngjarje, në 2015, TV Klan dhe Top Channel (linku poshte), për tu bindur për këtë. Dhe së fundi, Becchetti është shpërblyer nga ICSID me 110 milinë euro, pasi në këtë vend prokuroria, gjykatat dhe policia nuk vepronin sipas ligjit, por sipas urdhërit politik.

Andi Bushati: Çështja Becchetti/ Pasqyra e turpit të mediave tona

Pra historia e eleminimit të Agon Channel është një vrasje në bashkëpunim mes qeverisë, pushtetit të drejtësisë dhe atij mediatik. Në këtë rast ato nuk kanë vepruar sipas parimeve të kontrollit dhe balancimit të njëri-tjetrit, sikurse duhet të ndodhë në një demokraci, por si leva të një regjimi autokratik.

Pavarësisht sa personazh i bardhë apo i zi të ishte italiani Becchetti, perandorisë së tij mediatike me Sabrina Ferillin, Fatos Lubonjën, Simona Venturën, Andi Bejten, Pupon, Sonila Meçon dhe Adi Krastën, iu vu dryni dhe iu ndërpre transmetimi me urdhër të një njeriu. Kjo është ana e rëndë e këtij skandali që nxori në pah vendimi i një gjykate me reputacion. Para kësaj, shuma që do të zhvatet nga taksat e shqiptarëve për të shkuar në xhepat e një italiani ka më pak vlerë. Sepse shumëkush sot mund të qe dakord që ti humbnim ato 110 milionë euro për të pasur një TV që nuk i lëpihet Edi Ramës.

©Lapsi.al

 

 

 

 

 44 Comments

 1. Beketi i cop xhepisti a matrapazi te cilin e kerkojn ta arrestojne ne angli e gjermani per mashtrime, ktu na del engjell. E qija robt ca populli varikars jemi. Ando ik qiu nbyth vllai se sje per kte pune ti hajdar

  1. Mbase flet me vesh, patronazhist proletar, se gpjen e ke te zene nga k@ri qe te ka rrasur rama dhe veliaj deri ne stomak!
   Udheheqesit po i vjen mortja!

  2. Duhet te jesh zorraxhi dhe idiot komplet. Gjyqi nderkombetar jo varikar si ato te rilindjes i dha te drejte dhe qeveria do paguaje 100 milion eurot. Populli varikar eshte por sepse nuk ngrihet ti djegi qeveritaret jo sepse kuptoi qe qeveria jone mashtroi kaq vjet. Becheti cfare do qe te jete eshte me mire se udheheqesit e tu o plehre e ndyre pa dinjitet

  3. Sali Berisha ka dhene urdhra per te vrare Shqiptare. Kaq duhet te risillni ne memorje per te kuptuar qe PDja duhet te ndeshkohet ne maksimum. Deri ate dite qe PD mban Sali vrasesin gjalle, partia ne pushtet me Edi Ramen kane absolutisht dore te lire te bejne cfaredo qe te duan. Ky muhabet ka mbaruar, kot flisni.

   1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

    o idiot i identifikuar, shko në spak dhe denonco, i shpëton fytyrën edhe blinken karit soroist muti.

    Pd është HISTORI, mutin do tia hash ti debil

  4. Becceti mund te jete ç,far te duash i dashur, por Qeveria pse duhet te bjere ne batakun e tij. Ai po na merr 110 milion Euro nga Injoranca jone, e qeverise tone.

   Problemi eshte se kush do i paguaj keto lek.
   Ne jemi nje popull dele.

 2. Nje gjiton i imi i semure, i papune, qe merrte buken me liste, e futen ne burg ne vitin 2015 per

  45 mije leke te nje fature te energjise elektrike qe spati mundesi ta paguaj dhe i nderprene edhe

  driten duke i lene gruan dhe femijet e vegjel 3 dhe 5 vjec ne erresire dhe ne te ftohet ndersa i

  ati ishte ne burg ku ndejti 5 muaj. Po naltgjatesine e tij per 110 milion euro pa kamatvonesen dhe

  shpenzimet e gjyqit, e shpenzimet e z.Blair si avokate humbse, kush do ta futi ne burg? C’thote

  z.ambasadore, apo fajin perseri e ka nongrata?

 3. Po, Andi Bushati, ke të drejtë. Shqipëria është katandisur si feud i një agai, i cili me një urdhër zhduk çdokënd , vendas apo të huaj, duke shkelur çdo normë apo ligj kombëtar ose ndërkombëtar.

  Dhe një gjë e tillë ka një çmim që matet me lirinë e shqiptarëve, mungesën e shtetit ligjor dhe shkeljen e të gjitha të drejtave të gjithkujt që jeton e punon në Shqipëri. Mjafton urdhëri i Atij.

  Dhe ky është sistemi që quhet DEMOKRATURE…

 4. Beketi eshte nje bandit qe pret ku do kulloje qe te haje.Batakci burre.
  Por pagesa prej 110 milion mundet qe qeveria Rama mos ta paguaje por do ta paguaje qeveria tjeter me gjithe interesat dhe ne keto raste jepet pasuri kombetare.Keshtu Beketi do behet prap bandit.Nje plehre eshte.

 5. Ti besh moral nje prostitute per virgjerine eshte njesoj sikur ti thuash ujkut mos ha me mish . Me te marre si i gjati ine dhe delirant e vemje si lejfeni nuk vlen asnje moral por vetem foca , forca e ligjit . Keta jane shkaktaret e ketij demi ekonomik dhe keta duhet te paguajne nga xhepi i tyre ose ne pamundesi te pageses te denohen penalisht .
  Per te mos thene edhe ate qe thone gojet e liga se e gjitha kjo eshte nje loje midis tyre per te ndare fitimin e gjobes se bashku dhe te vetmit qe e pesojne jane Shqiperia dhe Shqiptaret .

 6. Apeli i ish deputetit demokrat: Mos rrini fanatikë të Berishës, ai është një kolerë që po zhduk PD-në,bushat je ne konflikt interesi ti ke qene rrogtar te begeti,prandaj ti mos shkruaj,duhet te pranosh qe ky mafiozi i plerave qe solli salihu per te ndertuar hidrocentral mbi vjose mori vetem para ne kohen e salihut dhe per kete eshte i denuar me vendim te formes se prere nga gjykata me 16 vjet burg thuaj ndonje fjale per kete qe shpellkaret e lapsit ta dijne nga ty se te besojne

  1. HAPUNI BREKESH ORE SHKERDHATO AUTORE, STILISTE TE HELMIT IDEOLOGJIK TE KOHES. QE TU SHOHESH NUK NJIHENI, QE TJU LEXOJME INI BIRA KURVI ME RRENJE E DEGE. PER GENIN ORE HORRA KUQALE NUK E HIDHNI DOT POSHTE SE JU DHE ATA SI JU, PA BUKE, UJE E DRITA TA SHIHNI POPULLIN, VETEM KODOSHET TE JENE MIRE. BREZ ME I KOHESH KRIMINELEVE PER SOT, VESHTIRE SE GJE. JU QELBES, LUFTEN E ZBRAZJEN E MLLEFIT DIHET QE ME BERISHEN E KENI, KJO DIHET EDHE PSE, POR VAZHDIMESIA TUAJ NE KOHE PO ME TE NJEJTAT FANTAZI, E SHPIFJE U KA BERE JUVE, QE EDHE TE VDEKUR DO DILNI SI FANTAZMA, BERISHA, BERISHA, PRA VETEM ATE QE UA KA BERE AI,ME DISKRETITIMIN FALLCO E BANDITO MAFIOZ PARTI SEKTI, JU DUHENI ZHDUKUR SA MA PARE, QE KY POPULL TE SHPETOI NJI HERE E MIRE.

 7. O I PA EMERI I VAZHDIMESISE, MUFKA RILINDJES. BECCETI E FITOI GJYQIN ME GJYGJETARE NDERKOMBETARE, KURSE DENIMIN KETU IA DHANE SERVILA E FSHATARE SI PUNA TENDE. JE AKOMA NE GJERIZIN E MASHTRIMIT NGA KU USHQEHESH, NGJALLU PAK SA SE KE KIMETEN NGA PAS, E MOS BEJ BIOGRAFINE E BUSHATIT, POR BEJA KETIJ FSHAT SEKTI QEVERISES QE KA DEGRADUAR DERI ATY SA THEMI,,,, QE DUHENI ZHDUKUR. BIJE KURVI.

 8. E kruajti kot bythen pas Becchettit ky Rama dudum,
  e ja tani nga Becchetti i rraset nje Kollodok ne sum,

  por Rama me Endrushka Fugacet perqark di te dredhoje,
  dhe ate Fature 111 milion Euro ne Buxhet Shtetit ta coje,

  Ja pra se si Zullumet e ketij Shtatmarrezise Rama zuzar,
  na u dashka ti paguaje mbare ky popull i verfer shqiptar,

  keshtu ngjet kur nje Psikopati me Kartele,
  i varin ne qafe drejtimin e qeverise,
  keshtu e peson pastaj mbare nje popull ,
  qe duron si dele qeverine e Poshtersise!

 9. Por ndryshe nga Basha, Sali Berisha vazhdon të jetë aty, i vendosur deri në fund për shkatërrimin e PD-së.

  E ndërsa Berisha nuk heq dorë nga lufta me të gjithë, Lulzim Basha filmohet herë pas here duke shijuar jetën.Xixa si cecen berishist qe je shiko me larg se hunda e salihut dhe do kuptosh sa shume vite jete ke humbur duke pare boten me syte e salihut dhe kujdes nga Haloperidoli

  1. Ty ato Cecene nuk te shqiten nga goja se ata ta kane derrmuar bythen aq sa ke harru emrin. Nuk do ta shqisin karin nga bytha der kur te ngordhesh.

  2. Asi lek mos ti paguajn. Bejeti dava mafiozi qe pstron pare me djegje mbeturinash ne itali eshte dhe e kerkon interpoli. Skan ca na bejn

 10. Perrallat me Noc Rrok dhe me “kriminele” te rrezikshem qe po na cenojne Sigurine Kombetare, kurvat si Belinda Balluku dhe gjarperinjte&zuzare si kryeministri yne shurraqi Edi Rama… mundesisht duhet te na i kursejne!
  Vendimi kunder shtetit shqiptar eshte i ekzekutueshem ( njelloj si nje fature e thjeshte dritash apo uji) sepse perben Titull Ekzekutiv!!
  Ato euro qe nuk jane pak por diku tek 140 milione , do te paguhen nga gjaku dhe djersa e popullit shqiptar!
  Te jeni te sigurt ju kurvat e suflllaqeve qe jeni dukshem te identifikuar kur futeni te komentoni ,se Rama bashke me gjithe haremin qe e rrethon eshte duke ecur thjesht per inerci ( si puna e atij trenit qe e kane frenuar por vazhdon te ece ngadale deri ne arritjen ne piken zero) (0) !
  Eurot ( 140 milione ) do te na mbahen nga transaksionet e ndryshme qe shteti shqiptar kryen peridiokisht me subjekte apo shtete te treta , sepse ne kemi firmosur konventat te cilat njohin autoritetin e gjykatave te ndryshme europiane !
  Keto euro dhe shume afera te tjera si kjo ,duhet qe t’i paguaje patjeter pidhi i Anetes, ( alias Edi Rama) qe na del e hapet bythesh nderkohe qe ka shkaktuar deme te paimagjinueshme ne Republiken e Shqiperise !
  Koha e sulltanateve po merr fund !

 11. I PA EMER, OSE EMER HUMBUR, TRWGIME ZGJEBESI KUQAL MOS ME TREGO MUA SE SI SHOH UNE, POR SHIH ATE LLAPEN TENDE QE I LEPIHESH NJI BASTARDI HAJDUTI DROGMEN TE PA MORALSHEM , NE SE NA SHITESH ME SHUME NGACJE, KJO DIHET, POR TE INI KAQE QORRE MIOPIKE POLITIKE PER ATO QE JU THONE QE VETEM JU DINI TI BENI, SE JENI NGA AJO RRACA QE TA PERMEND CDO DITE, KODOSHE, DEGJENERUAR KUQALE. KETU BEN PJESE TI E SOROLLOPBANDITESH. TURPI QOFTE PER JU, E DENIMIN MBRAPA. PUSHTA TE KETIJ RREGJIMI TE PA NDREQSHEM.

 12. “A je në terezi…”/ Evi Kokalari: Akuzat e Berishës ndaj Yuri Kim janë çmenduri, Doktori po i hap varrin vetes,e shikon o ceceni Xixa qe kam te drejte qe ti lepinbythen e salihut dikur dhe metaj sot,e pranon dhe vete ne komentin tend

 13. LARVE GJERIZI, I PA EMER QOFSH EDHE ATY KU HA, POR VETEM KAFSHE ME SURRAT NJERIU JE PER KOKALARIN, LE TE THOTE CTE DOJE NGA ATJE KU ESHTE, E TE SHOHE BIZNESIN, AJO E DHA NJE FARE NDIHME, IKU, POR PA U SHPREHUR ASHTU SIC E PARAQET VEHTEN. NGA LAG MUND TE LEHESH E FANTAZOSH POR PA TREGUAR GRP QEJFIN E MBETUR, E TE BALLAFAQOHET ME HATERMBETJET, UNE, E SI UNE SHUME TE TJERE, KOMENTET E ZONJES KOKALARI I MARR PAK INATCORE. DERI KETU JEMINE RREGULL, SE DEMOKRACIA DO PRANOI EDHE OPOZITARIZMIN E BRENDESHEM. PA SHI ANDEJ NGA GJERIZI,,,, SA KOHE KENI PA ZGJEDHJE, KONGRES, ,,,KENI MESUAR SI PARTIA ORIGJINES E KODOSHEVE, JU PERDREDH IDIOTI SI KA QEJF, SE JU KA ZGJEDHUR SIPAS RRACES SE TRASHEGUAR, KODOSHE.

  1. Kjo duket si “fitore e Pirros” pasi shteti i Kosovës nga çështja mes Telekomit dhe Dardofonetit ka fituar vetëm kostot e gjyqit 1.3 milionë euro ndërkohë që për të njëjtën ka humbur 11.6 mln euro në Gjykatën e Arbitrazhit.O ceceni xixa te tregova cfare thote kokalari,por ajo te thote ty shume ceceneve te tjere si ty qe salihu serb ben gjithcka per bythen e vet e perdori dhe e hodhi ne kosh,non grata do e ndjeke dhe ne varr salihun o xixa

 14. ME I QELBUR, ME ZUZAR SE JE O KODOSH GJERIZINUK KA. THOTE AJO, NA THOTE KODOSHI, DHE NA E HEDH NE KOMENT SI TE VERTETE. PER ATE NON GRATE BERISHA UA KA THENE SHQETO E PA MBUROJE FARE, JU E DINI BALLAS IA KA KERKUAR DEPARTAMENTIT TE SHTETIT,,,,,FAKTET,,,,, EEEEEE, KU JANE,,, PRA TEK JU, KODOSHE SHPIFES E HIJENA QE TE HANI PAS KURRIZIT. DHE TE MOS DISKUTOJME HONORARET E PRITJET MAFIZE TE AGJENTIT TRADHTAR TE KOMBITVET, M, KONIGAL. NE AKUZEN BRENDA TIJ ESHTE LAKUAR OT 14 HERE EMERI I BANDITIT KM, E CJU KA MBETUR ME PA JU DALEKALLAI, ANDAJ ATE GJERIZIN E SEKTIT NGA BEN KOMENTET, DEZIFEKTOJE NE KETE REALITET, OSE NDRYSHE ,QENDRO NE GJERIZ E PASTROJA MIJE IDIOTIT QE KENI NE KRYE. KODOSHE.

 15. Berisha reagon vetëm kur preket interesi i tij, ndërsa nuk ka reaguar kur SHBA ka shpallur non grata eksponentë të PS.
  “Ai kërkon prova për shpalljen non grata nga SHBA, po kur akuzon Amerikën se ka prova dhe ka bërë korrupsion nuk nxjerr prova. Nuk ka ndodhur kurrë.

  Berisha nuk ka akuzuar as ambasadorët rusë apo kinezë në 32 vite siç sulmon ambasadorët e SHBA dhe Britanisë së Madhe. Të njëjtën gjë ka bërë me Lu, Arvizu dhe Uidhërs”Sot paske bere Qef duke i shkerdhyer fort mamin vajzen motrat sepse salihu gezohet kur ti raporton per detyren e partise,duhen dobica per revolucion

 16. E NXORI KOKEN KODOSHI, BENINJI HERE ME SHUME PUNE E REALITETET E MREDHENIEVE TE PDse, ME SH,B,ane, QE BERI BERISHA, ARRINI ATO QE REALIZOI BERISHA, PASTAJ HIDHINI FAKTET SE KUSH KA QENE ME SHUME ME TO . PER GJERA TE SHPIKURA, SULME TE TIPIT TE ISH SISTEMIT, QE JU KODOSHE I KINI NGRITUR NE SISTEM, MBETET VETEM BALLAFAQIMI E DOKUMENTIMI. VAZHDONI NE KOPIL,,LLEKUN DHE .ASKIMIN SE JU NA MBRONI, APO VDISNI PER AMERIKEN, EDHE E BENI SEPSE GENI TUAJ, ME PARE ESHTE INTERNACIONALIST, SE SA KOMBETAR,, E ME KETE TREGONI VAZHDIMESINE TUAJ PREJ GENI KODOSHIJAN QEINI. KY ESHT TURPI E SHKERDHATO,KRACIA TUAJ.

 17. Ju ka mbetur vetem ai mashtruesi italian si deshmitar dhe Mirel Mertiri si biznesmen i goditshem.
  Do dhe pushtet bytha juaj.

  Hani ato kockat qe ju jep Rama e mos na çani koken”O xixa kupto nje gje o lepirsbythe,salih ka qene ne vitet 90 politikani me i perkedhelur ne Lindje,por eshte politikani i vetem me non grata ne ballkan dhe ti more pushtBythLepires Xixa i thur lavde njelloj si nje komunist Enverit

 18. Berisha, për ata që se mbajnë mend, në atë kohë dërgoi Bardh Spahinë dhe nje grup banditësh nga Tirana, që thyen dyert e zyrave të PD në Durrës dhe me pas ndryshuan bravat dhe nxorrën Igli Caren për leckash jashtë.

 19. HAPUNI BREKESH ORE SHKERDHATO AUTORE, STILISTE TE HELMIT IDEOLOGJIK TE KOHES. QE TU SHOHESH NUK NJIHENI, QE TJU LEXOJME INI BIRA KURVI ME RRENJE E DEGE. PER GENIN ORE HORRA KUQALE NUK E HIDHNI DOT POSHTE SE JU DHE ATA SI JU, PA BUKE, UJE E DRITA TA SHIHNI POPULLIN, VETEM KODOSHET TE JENE MIRE. BREZ ME I KOHESH KRIMINELEVE PER SOT, VESHTIRE SE GJE. JU QELBES, LUFTEN E ZBRAZJEN E MLLEFIT DIHET QE ME BERISHEN E KENI, KJO DIHET EDHE PSE, POR VAZHDIMESIA TUAJ NE KOHE PO ME TE NJEJTAT FANTAZI, E SHPIFJE U KA BERE JUVE, QE EDHE TE VDEKUR DO DILNI SI FANTAZMA, BERISHA, BERISHA, PRA VETEM ATE QE UA KA BERE AI,ME DISKRETITIMIN FALLCO E BANDITO MAFIOZ PARTI SEKTI, JU DUHENI ZHDUKUR SA MA PARE, QE KY POPULL TE SHPETOI NJI HERE E MIRE.

 20. Berisha përbetohet se nuk ka pasur gisht në djegien e mandateve dhe braktisjen e zgjedhjeve, por siç dihet Doktori ka shumë probleme me memorien kur i leverdis të bëjë “harraqin”. Ka lënë më shumë se një shenjë gishtash, mbi platformën e largimit të opozitës nga sistemi politik dhe institucionet në vitin 2019. Në të njëjtën pozitë është edhe Meta i cili sa për sy e faqe ka thënë përherë se ishte kundër bojkotit.Berishizmi eshte nje fare e rritur me pesticide dhe jo si enveri qe ishte prodhim bio,por enveri e beri me qellim per te treguar cfare eshte kjo fara me pesticide e bjellur ne vicidol

 21. YH, KAQOL SEKTI, GJARPER KOMUNIST, SKA MBETUR BERISHA QE TIA PESHOSH TI TRURIN O BYK RILINDAS. KRAHASIMI SHKOLLARESK E ME TITUJ AS QE KRAHASOHET ME ZHGARRAVINESIN RAMA, QE NE FRANCE AS PER MESUES VIZATIMI NUK E MERRNIN. A PO SHKOLLEN E DROGES, TE HAJDUTIT, BANDITIT E IMORALIT E KA MARRE ME YLLIN E BALLIT TE KULISHEVE KUQALE. JU AQE DINI, E AQE JU CIMBISIN TE THONI. PATRONAZHITE BARAZ ME GUERILASIT E ENVERIT, BABAIT TUAJ SHPIRTEROR QE E KENI VESHTIRE TE SHKEPUTENI, ANDAJ SOT LUANI POLITIKEN SI KAMELEONE ME GJETHE FIKU PER TE MBAJTE TRADITEN E PUSHTETIT TE COBANEVE E ARRIXHIJEVE KUQALE BIJE KURVI

 22. HAPUNI BREKESH ORE SHKERDHATO AUTORE, STILISTE TE HELMIT IDEOLOGJIK TE KOHES. QE TU SHOHESH NUK NJIHENI, QE TJU LEXOJME INI BIRA KURVI M1E RRENJE E DEGE. PER GENIN ORE HORRA KUQALE NUK E HIDHNI DOT POSHTE SE JU DHE ATA SI JU, PA BUKE, UJE E DRITA TA SHIHNI POPULLIN, VETEM KODOSHET TE JENE MIRE. BREZ ME I KOHESH KRIMINELEVE PER SOT, VESHTIRE SE GJE. JU QELBES, LUFTEN E ZBRAZJEN E MLLEFIT DIHET QE ME BERISHEN E KENI, KJO DIHET EDHE PSE, POR VAZHDIMESIA TUAJ NE KOHE PO ME TE NJEJTAT FANTAZI, E SHPIFJE U KA BERE JUVE, QE EDHE TE VDEKUR DO DILNI SI FANTAZMA, BERISHA, BERISHA, PRA VETEM ATE QE UA KA BERE AI,ME DISKRETITIMIN FALLCO E BANDITO MAFIOZ PARTI SEKTI, JU DUHENI ZHDUKUR SA MA PARE, QE KY POPULL TE SHPETOI NJI HERE E MIRE.

 23. Ne fakt eshte nipi Hyses qe ka pas punu te Beketi, bashke me Lubonjen dhe ate shuren tjeter te syrit.net qe i ka fry buzet si transventit, qe e bo fakt te kryem ket lajm.
  Lapsi dy vjet me pare:
  ““Der Standard”: Pas humbjes së gjyqit me Becchettin, nis konfiskimi i pasurive të Shqipërisë në Austri”
  hxxx://lapsi.al/2020/11/26/der-standard-pas-humbjes-se-gjyqit-me-becchettin-nis-konfiskimi-i-pasurive-te-shqiperise-ne-austri/

 24. MBRO, MBRO HAJDUTIN, SULMO REALITETIN, TREGOJE DHE VEHTEN KUSH OR PATRONAZHIST KODOSH. EMRAT QE PERMEND TI O ZGJEBE, JANE GAZETARET E KOMENTUESIT ME TE MIRE KOHERENT PER SITUTEN EKONOMIKP POLITIKE TE KETIJ PUSHTETI. E KUPTOJ SE PO TE ISHIN GRUPI I MEROVE, VANGJELI, CUPI, NGJELA, APO NDO NJE LARVE TJETER QE I LEPIHET APO ESHT SHITUR . KY GRUP SHPIFESISH, FANTAZISTESH TE POLITIKES DER ME SOT ASGJE KOHORE NUK NA KANE THENE, ME GJITHE KETE LLUM TE MADH QE KA NE KURRIZ KY PUSHTET KRIMINAL, POR LEHESIT E KETIJ GRUPI I SHERBEJNE SHEMBELLTYRES SE TYRE, SEPSE NJI SURRAT POLITIK KANE. FUTEN NE GRUPIN E SKORIJEVE POLITIKE ME TE TASHMEN E TE SHKUAREN E TYRE.

 25. “Nuk të duam fare këtu, hipi makinës vëllai im dhe ik. Ti u bëfsh kryetar bashkie a cfarë të duash, por për vota mos na hajdeni. Ne s’të njohim fare ty, ke ardhur nga Tirana, s’je as katunari jonë. Të lutemi shumë ik, se nuk e kemi protestë partiake. Duam t’na vijë shteti këtu të ballafaqohet, jo ti që vjen për vota”Xixa alias stalini

 26. MBAJENI XIXEN NE ATE VEND QE U DJEGERKA, SE ME VONI DO U DALE FLAKA. RREMONI, RREMONI, SE KUJTONI SE DO SHPETONI. SHPIFNI SHPIFNI, SE VETE GERHITNI, KA IKUR KOHA KUR MASHTRONIT, NA THOJSHIN SE IMPERIALIZMI E SHTE ARMIKU ME I EGER, SOT HIQENI ME PERENDIMOR SE ATO VETE. DHE BESOHET, SE TRANSFERUAT TREGTINE E DROGES, NE ATO SHTETE, ME ANE TE ISHEVE QE IA MBATHEN TE PARET, E PUNUAN, PUNOJNE PER SISTEMIN KODOSHIA KUQAL TE MASKUAR ME JU ZAGARE LEHES PATRONAZHISTE NE KETE PORTAL.

 27. kostoja e çdo takimi shkon në 5000 euro. Nëse do të hidhnim një sy në agjendën e 10 ditëve të fundit të Berishës, ai ka realizuar 12 takime me kandidatët e tij nëpër bashki. Në total kostoja e 12 aktiviteteve shkon në 60 mijë euro për vetëm 10 ditë.

  Pyetja që ngrihet është se kush i financon Berishës gati 200 mijë euro në muaj, ende pa filluar mirë fushata elektorale?Po te digjet bytha nga xixat o ceceni stalin

 28. QEN BIRE QENI POTE THOME, U MBUSH KUPA, I BEKERKE LLOGARITE TE TJEREVE BUKUR MIRE PER JU SPIUNE, PO NA THUAJ NDONJE XHVATJE, VJEDHJE TE KALLAM IDIOTIT, SE JANE MBUSHUR RAPOTET, FAKTET , SYTE E MENDJA BOTES QE CMOSTER KMKEMI. NESE PER SHPENZIMET REALE NE KOSTO DO JENE MILIARDA , GJYSMA E TYRE ESHTE VJEDHUR ME DUART E THONJTE E NDYRE TE SEKTIT RILINDJE. EDHE KETO FAKTE E DI QE NUK DO I PRANONI, SEPSE MENDJEN JUA KA THARE KALLAM HAJDUTI, PO GJUHE N E GOJEJEN UA KA LENE PER JASHTEQITJE JU FALET, KELYSHE GJERIZI INI.

 29. SA MIRE QE E DIKERKE, MBASI IA PI ATIJ TE GJATIT TEND CDO ORE E MINUT, EJA MA LEPINJ EDHE MUA SE TA RUAJ NJE CIKE. MBASE TE SHERBEN PER ILAC TE HARROSH ATE TE PADRONIT. ZGJYRE, KUR SKE ARGUMENT, KUJTO SE PO ME OFENDON ME GJERIZIN TEND, GUERRILAS, KUQAL , BIRA KURVASH.

 30. mjerë ata se shfaqen qoftë dhe rastësisht në ndonjë ambient me kundërshtarët e Berishës, se do sulmohen egërsisht.

  Një politikë që Berisha e ka ndjekur gjithmonë ndaj kundërshtarëve të tij politikë, të cilët i trajton si kundërshtarë për jetë a vdekje, duke frymëzuar militantët e vet që kundërshtarin politik, ta shohin si armik.Xixa ceceni me komentues ne kete shkrim dhe nuk i pergjigjet komenteve qe bejne te tjeret por ka nje tip komenti per te gjithe,kujdes Xixa me Haloperidolin se do perfundosh si salihu duke u cjerrur rrugeve te tirones time

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *