• |
ide | kryesore

Dënohet me 3 vite e gjysëm burg ish-shefi i krimeve në Elbasan

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Elbasan

Dënohet me 3 vite e 6 muaj burg ish-shefi i krimeve në Elbasan, Leonard Palushi. Po ashtu Palushi u dënua me mosushtrim funksionesh publike për një periudhë 5-vjeçare.


Lajmi u konfirmua nga gazetarja Klodiana Lala.


Palushi akuzohet për tjetërsimin e provave të vrasjes së Emiljano Ramazanit i shtyrë nga Erjon Alibej, me qëllim për të ndjekur penalisht persona të pafajshëm e kundërvënë grupit kundërshtar të Talo Celës, kundrejt përfitimit të një automjeti nga Erjon Alibej, që më pas e ndërroi me një tjetër për të humbur gjurmët e aktit korruptiv.4 Comments

  1. Nje gje di te them , ku eshte policia eshte krimi dhe ku eshte elita e policise eshte mafia .
    Policia sot eshte thjesht mafie e veshur me uniformen e shtetit .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *