• |
ide | kryesore

Ironia legjendare me meme për sloganin e PS: Përpara, kurrë mbrapa

Arkiva, Kryesore, Pikante
vetem perpara

Një ditë pasi Rama mbolli pemë dhe shpalli sloganin e fushates “Përpara, kurrë mbrapa” autori i njohur i memeve, Genc Sejko i ka kushtuar disa meme ironike parrulles se rilindjes. Me te spikaturat jane ato me transformimion e Belinda Ballukur dhe Elisa Spiropalit. ne nje nga shenimet e tij ne faqen e Facebbok, Sjeko ka shkruar: “Edo!!! Ta vura në jetë sloganin”.


©Lapsi.al 


Aucune description de photo disponible.

Lexo me tej: Shkullaku/Udhëtimi i Edi Ramës, nga Liri Begeja tek tallavaja

Peut être une image de 2 personnesPeut être une image de 2 personnes

Absurdi i hapjes së fushatës së PS me dy opozitat 

Peut être une image de 2 personnesPeut être une image de 5 personnes

Rama hap fushatën: Kemi fituar 7 palë zgjedhje, do fitojmë për herë të tetë 

Peut être une image de 2 personnesPeut être une image de 4 personnesPeut être une image de 4 personnesPeut être une image de cartePeut être une image de 1 personne Peut être une image de 5 personnes et trainPeut être une image de 6 personnes et hôpitalPeut être une image de 12 personnes et arctique

30 Comments

  1. Ee, po e more vesh të fundit.
   Rama tha: – Nuk largohem nga pushteti pa i çuar të ardhurat për frymë 10 mijë euro.
   Kështuqë, hani bar. Nuk po e bëj me k., sepse në fakt atë do hani.

  1. Ju pershendes!

   🎵🎵🎵
   Ça po meno,
   hajde festo
   është kënga ime,
   është kënga jonë,
   ku është shoqnia,
   ku është dashnia,
   Është Shqipëria!

   💜💜💜

   1. Ku është ,shoqnia , ku është dashnia , ku është kurva mavia , Është krimi , droga , skamja , hajdutria dhe pabesia.

   1. Urrejtja jote ne fakt eshte dashuri
    Bashkoju skuadres sone edhe ti
    Mos bej me mu kot teater
    Per Kryebashkiak voto numrin kater 4️⃣
    Ndersa per Parti degjo gjyshin
    Voto pa ndrojtje dyshin! ✌️

    Nje gje duhet ta dish
    Me ne ti je njish! 👆

 1. Gardistët e kuq të Rilindjes duan vetëm “fitorje”, madje memet e bukura e kuptimplota janë shumë miqësore , krahasuar me bëmat e gjëmat që përjetojnë shqiptarët, falë pushtetit në duart e tyre.

 2. CAR TE DALE PERPARA,VIDH, VIDH, MASHTRO, MATRO, DROGE, DROGE, E SHIT PORDHE NE EKRANE, MJERO,MJERO SE POPULLI JUDO, SI KELYSHA KURVI, E SI KURVA TE RILINDURA. PRA PSE MOS TE FITOJNE BANDITET KUR MUNDESITE I KANE.DHE VETEM ATDHETARE SJANE, SE JANE KODOSHE TE LINDUR NEPER FERRAT E INTERACIONALES, TI RROI AI BISHTI LOPATES SE TE GJITHE KY SOJ DO E HANE ATJE KU E HANE GJITHENJI.

 3. Te frikshme jane akuzat qe hedh izet haxhia per salen. Per veprimet qe ka bere dhe nuk mohon madje as rolin qe ka pat dhe vete. Tani kjo eshte cudia e madhe, qe nje grupim politik te udhehequr nga sala te pretendoj pushtet si pa gje te keqe. Dhe sikur ky izeti te genjej askush nga forumet e partise nuk mblidhet te kerkoje te verteten politikisht. Er rama shiko vetem shendetin. Ne vazhdim mos kerko vota fare. Madje ca vota hidhi kastile nga sala sa per ta mbajt si kundershtar.

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   O kara të kishte akuza të vërteta, Sala do të ishte në burg, Sala ka 1000 gabime e faje morale, por asnjë që të ketë shkelë ligjin.

 4. Gjithë këto shpifje e akuza kanë për qëllim që të sfumojnë të vërtetat që kam thënë në lidhje me antishqiptarin më të madh dhe liderin e tyre, dhëndrrin e serbisë, tek pjesa e atyre militantëve të PD, që akoma i besojnë të keqes më të madhe jo vetëm të Shqipërisë, por edhe të PD, që është dhëndri i Serbisë.

 5. Meme me shume se cdo komente apo fjalim.

  Vetem shnderrimi i ministreve eshte per tu pare ndryshimi qe sjell korrupsioni.

  1. Emo ne semafore ishin. Palloheshin prapa e perpara. Mbase u eshte qelbur prapa e duhet te vazhdojne vetem perpara

 6. PASKAN DAL PELAT E PO E LUJ BISHTIN E SALI BERISHES JA LIPIFSHIT BYTHIN
  SYT E KURVAVE KTO I KAJN MJER ATA VIQA NE SHPI QE I KAJN TTANI LAVIRET

 7. Gjithe haremi qenka ne meme ! Gjithe kurvat te cilat jane edhe pa zanat: Ballukja gjoja na ka mbaruar juridik ne Greqi, Spiropalja ka mbaruar per marrje kari ne goje demek ne Amerike. Olta Xhaxhka ka mbaruar per marrje kari ne bythe nga Olti Rama . Ne kete rreth futen edhe plaka si Vasilika Hysi ….te gjitha sa me lart jane ne haremin e familjes nen moton “Qiji por beji edhe te firmosin”

  1. Këto para janë para që i ka vjedhur ke shqiptarët, para të vjedhura nga taksapaguesit shqiptarë. Ose paratë e krimit të organizuar ose të oligarkëve. Për të tre këto është akuzuar, për këto të tre është shpallur dhe non grata. Britanikët e akuzuan si bashkëpuntorë me krimin e organizuar, amerikanët si një person që minon demokracinë, shqiptarët e kanë refuzuar për lider dhe sot janë 70% e shqiptarëve që nuk e duan.

   Të vetmit që i shkojnë nga mbrapa janë militatët që i gënjeu se për 6 muaj do hedh Ramën nga pushteti. I fton demokratët dhe u thotë votoni listën e Ilir Metës, ata që ju hoqën ju nga puna dhe shkatërruan jetën e demokratëve”Mbajeni dhendrin serb ne shtepite tuaja por mos na cani K…. O cecene funksionale

 8. I PA EMER,,, ME NJE VRIME. NE TE FLET, NETE DHJET. A SHIHESH NDONJIHERE NE PASQYRE ORE LYRASH MENDOR, SHPIFES E PERRALLOR. ORIGJINEN ME PARE TE HUAJ E KA IDIOTI SE SA BERISHA. SA PER KRUSHQI, BEJ PAK ARITMETIKE SE KUSH ESHTE PERQAFUAR E PERKEDHELUR ME VUCICIN. A E DIN TI ORE BIRI KURVIT SE JU, APO KODOSHI K, M,, I YNE VUCICIT I THOTE VELLA, E KOSOVAREVE,,,,MIQ, KUSH PO E SJELL SERBINE NE VENDIN TONE BERISHA,APO IDIOTI, KUSH PO BLLOKON ZHVILLIMIN E VENDIT ,E BUJQESINE, KETO VETEM NJI I CMENDUR QE PERKRAHET NGA BIJET E KURVIT I BEJNE. GJERIZI PJELL VETEM QELBESIRA, E KRIMBA SI JU TE PA EMER PATRONAZHITE, SPIJUNE NE GEN NGA NA KENI ARDHUR. NA KENI NXJERRE BISHTIN E LOPATES NE TEATER KESAJ RRADHE, NE NJE FILM DE MODE, KUR NJEREZIT SKANE PUNE E BUKE PER FAMILJET, QELBESIRET BEJNE SFILATE. TURPI MBI JU, TURPI DO JU MBULOI.

 9. Ky I “famshmi” slogan I ripjerdhjes meriton nje diciture siper. “24 Maj 1944-14 Maj 2023”. Me kete diciture siper,merr kuptim, “kompletohet” si duhet ….

 10. Ky nuk eshte sllogan i Rames. Per ironine e fatit ai ka germuar ne historine e 70-vjet te kaluar te Europes dhe po perpiqet t`ia shesi elektoratit shqiptarsi model modern i ndertimit te se ardhmes se rilindjes.

  Ketu po ju tregoj resultatin e kerkimit te origjines se slloganit te rilindjes:

  Vorwärts immer, rückwärts nimmer!
  Erich Ernst Paul Honecker (1912 – 1994) war ein deutscher Politiker der ehemaligen DDR. Mehr Erich Honecker

  Zitate

  Von Honecker in „der Gründerzeit der DDR“ geprägte Losung. Zuletzt wurde er von Honecker in der „Festansprache zum 40. Jahrestag der DDR“ (7. Oktober 1989) zitiert.
  Herkunft: Allerdings ist dieses Zitat auch ein Titel eines Marsches des Militärmusikers Carl Latann (1840 – 1888).
  Bedeutung: Der Spruch war ursprünglich als politische Trotzhaltung gemeint; heute wird er sowohl im ironischen als auch ernsthaften Sinne verwendet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *