• |
ide | kryesore

U kapën në “shtëpi bari”, vihen në pranga 4 shqiptarë në Gjermani

-Instant, Lajme, Të fundit

4 shqiptarë janë arrestuar në Gjermani, pasi u kapën në një ‘shtëpi bari’. Mediat shkruajnë se shqiptarët e arrestuar janë nga mosha 23 vjeç deri në 46 vjeç. Gjithsej policia gjermane ka gjetur dhe shkatërruar rreth 2000 bimë kanabisi.


Kanabisi ishte i mbjellë në plantacione në dhoma të ndryshme. Po ashtu është kapur dhe një sasi prej 3 kg kanabis të vjelë, gati për të dalë në treg. Të 4 shqiptarët janë dërguar në paraburgim dhe pritet që të dalin para gjykatës për të marrë dënimin e caktuar.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *