• |
ide | kryesore

Taylor Swift fshin të kaluarën me Joe Alwyn

Paparazzi, SliderFansat e Taylor Swift  kanë vënë re së fundmi se artistja fshiu një video në Instagram, në të cilën ajo detajonte se si romanca e saj me Joe Alwyn shërbeu si ndikim pas hitit të saj të vitit 2022, “Lavender Haze”.

Fillimisht e postuar në tetor, klipi tregoi se Taylor ndau se ajo e gjeti frazën teksa shikonte Mad Men dhe se si do të thoshte “ti ishe në atë shkëlqim gjithëpërfshirës dashurie, dhe unë mendova se ishte vërtet e bukur”. “Teorikisht, kur të jesh në ‘mjegullën e livandës’, do të bësh gjithçka për të qëndruar atje dhe për të mos lejuar që njerëzit të të rrëzojnë nga ajo re”, vazhdoi ajo. “Mendoj se shumë njerëz duhet të merren me këtë tani sepse ne jetojmë në epokën e mediave sociale dhe nëse bota e zbulon nëse je i dashuruar me dikë ata do flasin për këtë gjë”.

Në atë kohë, këngëtarja vuri në dukje “lidhjen time për gjashtë vjet”, duke kujtuar se si “na është dashur t’u shmangemi thashethemeve të çuditshme, gjërave të tabloideve – dhe thjesht e injorojmë atë”.Taylor shtoi, “Pra, kjo këngë ka të bëjë me aktin e injorimit të atyre gjërave për të mbrojtur ato të vërtetat.”

Videoja, e cila ishte pjesë e një serie në të cilën Taylor shpjegoi kuptimet pas këngëve të saj Midnights, erdhi gjashtë muaj para lajmit për ndarjen e saj me Joe.  Asnjëri nuk ka folur publikisht për ndarjen, megjithëse Taylor dha një përgjigje delikate kur u pyet se si po ia kalon gjatë një ndalese të fundit në turneun e saj  Eras. Siç shihet në një TikTok tashmë viral, përdoruesi @debbieryan10 mbajti një “Je OK?” . Si përgjigje, Taylor nxorri një gisht të madh lart, duke nxitur brohoritje nga turma.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *