• |
ide | kryesore

Nxirren trupat e 2 turisteve që humbën jetën në Valbonë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
turisteveMediat raportojnë se policia ka arritur që të nxjerrë trupat e pajetë të dy turisteve të cilat ndërruan jetë teksa eksploronin Valbonën.

Bëhet fjalë për Baets Myrthe, 25 vjeçe nga Belgjika dhe Joanna Blocaille me origjinë franceze.

Ngjarja e rëndë ndodhi pasdite, por për shkak të terrenit të vështirë dhe borës policia ka bërë të mundur nxjerrjen e trupave vetëm pas disa orësh.

Për të mundësuar nxjerrjen e trupave shërbimet e Policisë vendore dhe të asaj kufitare, si dhe skuadra alpine bashkëpunuan me Emergjencat Civile dhe me Ministrinë e Mbrojtjes.2 Comments

  1. Vijne kurvat dhe nuk rrespejtojne as rregullat po ben cu do bytha. Hidhen, ndezin zjarre qe na djegin dhe pyjet pastaj. Ne pidh te semes vafshin gjitje te huajt. Kembe i huaj mos shkelte ne Shqiperi se boll kemi vuajtur nga fara e ndyre e ketyre. Te gjitje te huajt u shofshin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *