• |
ide | kryesore

Yuri Kim: Kemi parë raportime për blerje dhe shitje votash

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
anëtarët, Yuri

Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim ka dhënë një mesash për qytetarët dhe politikën në prag të zgjedhjeve të 14 majit.


Ajo tha pas konferencës për 110-vjetorin e krijimit të Gjykatës së Lartë se ka raportime për shit-blerje votash dhe për këtë autoritetet duhet të bëjnë detyrën e tyre.


“Nëse dikush thotë që është duke blerë vota për një parti politike, kjo parti duhet të ndërmarrë veprime”, tha ambasadorja Kim.

Pyetje: Keni një mesazh për votuesit shqiptarë?

Yuri Kim: Të gjithë që kanë të drejtë për të votuar, duhet të votojnë, kemi parë raportime për blerje dhe shitje votash dhe shpresojmë që autoritetet do të bëjnë detyrën e tyre, nëse disa po thonë se po blen vota për një parti politike, ndaj kësaj partie politike duhen ndërmarrë veprime. 25 Comments

 1. Më së fundi , tani që po thyen qafën , hodhi një vështrim dhe pa se ka raportime për shit-bletje votash , kjo h-a-mba-sa-dore ha-mer-ike në këtë Shqipëri , që s’gjen derman e qetësi nga këta hajni , mbasi kjo lloj shterpe spyglas koreane si ambasadore , vetë ka 3vjet e kusur që është shitur si politikane baxhellë te çeta e rilind-krimit , për të shkatërruar opozitën , pluralizmin dhe drejtësin në këtë vend .

 2. “Do merrje 30 mijë lekë për Sali Berishën”, publikohet biseda, si blehen votat për kandidatin e Tropojës,u zgjuan shpellkaret antiamerikane te bandes se salih metaj duke treguar fytyren e rraces me te qelbur ne ballkan ojo e ceceneve maloke qe nuk dine as te mendojne ne menyre individuale por kolektive

 3. Shoqja Juri Kim, nen “hunden tende”, pra gjate mandatit tend si ambasadore jane zhvilluar 2 pale zgjedhje, per fatin tend te mire dhe per fatin e keq te shqiptareve. Ju e nderuar shoqja Kim, vetem sot arritet ne kete konkluzion pasi jane disa raporte te OSBE/ODHIR copy/paste nder vite qe thone te njejten gje ????
  Ju mund ti thoni faleminderit vetem rilindjes dhe liderrrrit te saj per qendrimin/perfitimet e tua ketu, jam i bindur qe me kalimin e kohes SHQIPTARET NUK DO T’JU FALENDEROJNE
  Te pakten atje ku do shkoni mos beni zullumet qe keni bere ketu, ju individualisht

 4. Or shkerdhate i ores 15:29!
  Ti sic shihet, ke nji problem shume te madh me “maloket”,verioret!?
  Te kane shk….yer gruan,vajzen,motren apo…mamane!?
  Sepse,rracist e supershkerdhate asht kryeqenefi i qenverise Edvin Paulina Bilalirama,I deklaruar me ZE dhe me FIGURE.
  Ti mor BYTHQIRE nuk ke figure por vetem zerin,me te shkruar.Rracistet si puna jote e kane ndare Shqipnine ne dy pjese.
  Dhe cecenet leri ne pune te vet,jane shume larg nga ketu.Atyre ti ia rruan te gjitha hallatet.

 5. Dy fjale per kete zonjezen ambasaleshe:
  Mos ha mut ma shume sepse do te demtosh veten ne cdo ane.
  Fute bishtin nen shale dhe mbathja nji ore e ma pare.
  Fytyren e as bojen s’duam te t’a shohim ma’.
  Shpresojme qe ai tjetri qe do t’vije do te jete me kembe ne toke si te gjithe njerzit,dhe te mos fluturoje me preshin e Edvin qenefit ne bithe si Yurithi.

 6. 15:55 eshte nje hajvan I mjere qe punon ne Departamentin E Propogandes ne Kryeministri.

  per nje cope rroge, ca bejne te mjeret.

 7. Ai bythqiri qe I Quan verioret cecene dhe shpellar ai dojete ndonje lap gjys opinge ndonji morr I kuq tradhtar

 8. disa foto ku në mbështetje të Belerit për këtë qëllim, ëhstë edhe anti-shqiptari i njohur si Babis Karathanos i cili është shpallur non-grata nga Shqipëria që prej vitit 2019. Ky i fundit siç duket është aktivizuar në fushatën elektorale të Fredi Beler ii cili është kandidati i koalicionit Berisha-Meta-Dule në Himarë.O shpellare e shpellkare te salihut shkoni blini vota me rublat e salihut e likes,u kthyet duar bosh salihu do tju shkerdheje grate e vajzat e fisit nga grupi i gatshem qe ai ka per keto pune te ndyra

 9. Blerje shitje thote Kinetja. O Kimete, po numeruesit e Rilindljes u kapen duke bere vota te pavlefshme me laps dhe e kishin kameren siper kokes e nuk e rruan leshin. Dhe ca beri ambasadorja amerikane? Vrapoi ti uronte Ramazanit fitoren akoma pa perfunduar procesi numerimit. Ik qihu se e kthyet Shqiperine ne Venezuele mer ju qifsha robt e marksistave LGBT.

 10. PER FJALE, E LAJKA PASKA QENE KAPAK PER RILINDASIT. FJALE, FJALE E VETEM FJALE KEMI DEGJUAR, POR DHE SULME E DENIGRIME PER PARTINE DEMOKRATIKE, QE ESHT FLAGRANT ME DETYRAT DIPLLOMATIKE. KJO LLOJ SJELLJE DIPLLOMATIKE E KESAJ PER POPULLIN NUK ESHTE POLITIKA AMERIKANE, SEPSE ME KETE MERRHUME U BENE EKSPERIMENTE POLITIKE DUKE LENE PUSHTETIN NE DUART E BANDES SE TRASHEGIMTAREVE, BANDAVE, MAFIOZEVE RILINDAS QE KANE SHKELUR CDO NORME DEMOKRATIKE, E KIMETJA DARKONTE SHETISTE, E PERKEDHELTE KOKEN E QENIT. SHQIPTARET JANE E KANE QENE ME PRO AMERIKES, POR NGJYRA E VEPRIMI QE KJO E NGYROSUR ME ATE TE RILINDJES, INFLUENCOI QE NJEREZIT TE FLASIN PER POLITIKEN AMERIKANE, NE MOS SOT NESER AMERIKA E RIPARO SHPEJT DEFEKTIN QE SOLLI KORRUPTIMI NGA KJO AMBASADORE, QE DEMTOI DEMOKRACINE NE SHQIPERI.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *