• |
ide | kryesore

Pse nuk ka udhëtuar drejt SHBA-ve? Rama: Pres një dhuratë prej tyre në datën 4 Korrik

Lajme, Të fundit
rama

Kryeministri Edi Rama tha mbrëmjen e djeshme në studion e Opinion se më datë 4 korrik, ditën e lindjes së tij, pret një dhuratë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.


Zoti Rama më vjen një mesazh, përse nuk udhëtoni në SHBA më thotë, keni frikë?


Edi Rama: Ça mo?

-Pse nuk udhëtoni në SHBA?

Edi Rama: Unë nuk udhëtoj në SHBA?

-Së fundmi e ka fjalën.

Edi Rama: Po kur për shembull?

-Muajt e fundit. Pas çështjes McGonigal.

Edi Rama: Po pse për çfarë të shkoj në SHBA, për turizëm? Akoma me McGonigal? Ha më Fevzi, a të kujtohet që menduan që doli McGonigal dhe rrëzuan qeverinë?

Pres të kem një dhuratë shumë speciale nga SHBA për ditëlindjen time, më 4 Korrik dhe do ta ftoj dhe Beratin (Buzhalën) me shumë kënaqësi, ta ndajë atë dhuratë me mua, sepse do jetë shumë i lumtur kur ta ndajë.

-Do shkosh në Amerikë?

Edi Rama: Jo jo do marr një dhuratë nga Amerika në 4 Korrik, pres shumë.

-Pret një dhuratë më 4 korrik?

Edi Rama: Po nga Amerika këtu.

-Mos ta sjellin McGonigal këtu?

Edi Rama: Po s’kam sesi e them. Beratin do ta ftoj.

-Dikush tjetër do të shpallet non grata zoti Rama?

Edi Rama: Jo moj jo, dhuratë për ditëlindjen time.31 Comments

 1. Manipulove dhe te doli me McGonigal, cfar do gje te blesh a manipulosh SURATIN tend te vertete nuk e fsheh dote.

 2. Kur iken mediat e rublve te salihut e akuzojne ngeli ne avion rama,kur nuk iken pse nuk iken,cfare media ka ne shqiperi qe per pak rubla e shesin veten

 3. Rama u tregoi zullumqarëve që kandiduan antishqiptarin Fredi Bejlerin në Himarë, dhe që u turrën ta mbronin edhe pas arrestimit nga policia se, “në Shqipëri funksionon shteti ligjor, funksionon drejtësia, dhe se askush nuk mund të dalë mbi interesat e këtij vendi”. Duke menduar vetëm pushtetin dhe aspak interesat e vendit, kjo opozitë e panjohur si brënda dhe jashtë vendit, e padëshiruar, e pafuqishme dhe e pamotivuar për asgjë ndaj interesave të shqiptarëve, është gati të shesë troje, dete, dhe gjithçka tjetër shqiptare, vetëm të marrë ndonjë bashki.

 4. Hajde per hajer i qifte dhurata. Kam pershtypjen (nuk besoj se eshte e gabuar) qe ketij do ti thone ke dhe 4 muaj YMER !!!
  SDQ edhe une jam i lumtur qe ky do marre nje “DHURATE PERPARA 4 KORRIKUT” dhe jo me 4 korrik.
  Ec keshtu o dru i shtremet se “PERPARA” do ta hash, ngaqe mbrapa ti kane ngrene dardhat e te gjitha ty dhe piçkes tende

 5. SE KUPTONI,,,,DER ATEHERE ESHTE BER E QARTE KOMPROMENTIMI I ZAGARIT. I VJEN FLET THIRRJA PER NE GJYQE NE SH,B A, KY KUJTO SE E KANE HARRUAR, APO SHPETUAR, POR MOS TA HARROI SE AI SHTET NUK E BEN NONGRATA, POR PRANGAT AMERIKANE E PRESIN KETE MASHTRUES.

 6. O Klement te qifsha motren ty dhe gjithe atyre me siper qe shkruajne komente foshnjarake per te mbeshtetur dylberin mavi

 7. PER DINJITETIN TUAJ BEHUNI BASHKE GRIDA RUDINA DELINA DHE GJITHE TE TJERAT QE E KANE NDJERE VETEN TE POSHTERUAR NGA KY SADIST HAJDUT HIDHENI NE GJYGJ DHE VENDOSNI DINJITETIN TUAJ SI GRA SI NENA NE VEND !BEHENI DHE NE EMER TE NENAVE TE TJERA! thotë:

  Dhuraten me TE BUKUR MUND TJA JAPIN. KETO. GRA QE. TE KTHEJNE DINJITETIN E TYRE NE VEND DHE TE. DENOJNE KETE PLEHER DHE TA COJNE ATY KU E KA VENDIN KY KRYEHAJDUT AVENTURIER!
  BASHKOHUNI BASHKE PER. HERE TE PARE. ZONJA. GRIDA DUMA. E POSHTERUAR. ME ZE DHE FIGURE. NGA KY MONSTER NE TV NATINAL GRIDARE GRIDARE. OHOHOH
  ZONJA. RUDINA MAGJISTARI E RAHUR KAFSHERISHT NGA KY PERBINDESH DUKE I LENE VULA TE ZEZA NE FYTYRE. ME FIGURE DHE ZE
  ZONJA DELINA FICO E POSHTERUAR NE MENYREN ME TE TURPSHME PER NJE VAJZE FOTO QE KA BERE XHIRON E GLOBIT
  ISH GRUAJA E TIJ NENA E GREGORIT E AKUZUAR PER DYSHIME SE DJALIN E KA ME BABANE E TIJ ME ZE DHE DOKUMENTE QE I KA KUSHTUAR ASAJ DHIMBJE NE GJITHE JETEN E SAJ
  LISTA ESHTE SH E GJATE PER HIR TE DINJITETIT TUAJ MBLIDHN dhe ato gra qe pa PIKE TURPI I SHANTE ME FJALOR VULGAR DHE NENEN E TIJ TE NDJERE!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *