• |
ide | kryesore

Basha nuk e pranon ende kandidimin për kreun e PD: Kur të nisë fushata, do ta them

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha nuk e përjashton mundësinë se mund të garojë sërish për drejtimin e Partisë Demokratike. Në takimin me të rinjtë në Durrës, një qytetar pyeti Bashën se për çfarë po e bën këtë tur takimesh dhe përse po bën premtime kur nuk ka asnjë funksion drejtues në partinë më të madhe opozitare.


Basha u përgjigj se këto takime nuk janë fushatë dhe se kur të hapet gara për drejtimin e PD-së, do të flasë publikisht nëse do të kandidojë apo jo.


Të garantoj se kjo nuk është fushata. Kur të nisë fushata, do ta them. Kjo është fushatë për gjendjen politike të vendit pas 14 majit. Nuk më pëlqen që pas 14 majit ka vetëm qetësi. Kam kafshuar gjuhën edhe kur hidhnin baltë ndaj meje. Dhashë dorëheqjen për t’i dhënë një shans bashkimit. Njerëzit pyesin a ka vizion, a ka shpresë? Ndjej përgjegjësi të them që po, ka një rrugë, ka një shpresë. E para, është të kuptojmë që ne nuk jemi pakicë. Numri i atyre që kanë folur me heshtje në 14 maj, është më i madh se numri i atyre që ka marrë çdo forcë politike. Grupi më i madh i qytetarëve e braktisën 14 majin. Këtu ka vetëm të humbur, edhe ata që e kanë marrë pushtetin e dinë që nuk përfaqësojnë asgjë. As shpresë, as dashuri për vendin. Është për t’i thënë shqiptarëve që ka një rrugë drejt shpresës. 750 mijë shqiptarë që nuk kanë marrë pjesë në votime presin një plan nga opozita. Kur të hapet gara për kryetarin e Partisë Demokratike, atëherë do t’ju kthej përgjigje”, tha Basha.13 Comments

    1. Ky do sjelli ne pushtet PD 😂😂🤮🤮,as per 100 vjet jo,ai qe nuk te mbush syrin nuk te mbush as bythen ka thene populli yne trim dhe liridashes.
      O luldhimo mos e prish gjumin se nuk frymzon askend ti ,9 vjet nuk fitoj asnjeher PD se ti fitove cdo here nuk humbe asnjeher ,bile kur vonohej kesti radhes na therrisje ne protest dhe ne budallenjt me vrap,hanim dajak dhe gaz ,ti kendoje himnin dhe ne shkonim ne shtepi😂😂😂😂, ti shtohe katet te Leoni

  1. Vizioni dhe shpresa e opozitës ka mbetur e gjitha tek koka qimelyer e Lul bojëziut , ku asnjë nuk lëviz , mbasi nuk e le llaku i Ramës .

  2. Vizioni dhe shpresa e opozitës ka mbetur vetëm tek koka qime lyer e Lul bojëziut ku asnjë qime nuk pipëtin mbasi nuk e lejon llaku i Ram bushtrës .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *