• |
ide | kryesore

Ndërron jetë në moshën 86-vjeçare Silvio Berlusconi

Arkiva, Lajme, Të fundit
BerlusconiSilvio Berlusconi ka ndërruar jetë në spitalin San Raffaele në Milano. Lajmi është publikuar nga Corriere Sella Sera.

Lideri i Forza Italia dhe themeluesi i Mediaset, u shua në moshën 86 vjeçare. Berlusconi u kthye në San Raffaele të premten e kaluar, pas një shtrimi të gjatë prej 45 ditësh, i cili përfundoi disa javë më parë, për shkak të pneumonisë dhe një forme leuçemie.

Profili i Ish-Kryeministrit ikonë të italisë: Silvio Berluskoni: Njeriu që joshi një vend të tërë 10 Comments

 1. Nje kryeminister qe mendonte e punonte per shtetin e privatin me reforma te thella ne ekonomi.

  Simpatik e pak qefli por keto e benin te kendeshem.

  Ndersa rron akoma ai mavria e spekullatori Soros, nuk thote kote populli nuk bie rrufeja ne hale.

 2. Dha gjithçka për vendin e tij dhe ndihmëse të madhe për Shqipërinë dhe shqiptarët.E majta në Itali bëri ç’është të mundur por ai qëndroi stoik dhe asnjëherë nuk ju shmang përballimit në gjykatë.Italia humb një politikan të madh por dhe një mik të Shqipërisë.

 3. Nuk ishte pedofil por nuk them se nuk i pëlqente femrat por pedofil jo.Dhe nuk se dhe femrat i shtergonte.

 4. Njeriu qe shnderroi Italine, krijoi televizinet dhe revista me prestigjoze si dhe ngriti ne majat me te larta ekipin legjendar te Milanit. Sa per pdeofil o bythqir interneti e ngatarron me ata te sektit qe po drejtojne boten sot. Kur dikush vdes nese ske nje fjale te mire per te thene me mire hesht o rrace bastarde

 5. “Unë nuk dua që trafikantët të mbysin shqiptarët në det”, tha Berisha.

  Berlusconi iu kthye: “Mund të bëjmë një përjashtim, lejohen vetëm ata që sjellin vajza të bukura”.

  Berluskoni është treguar ironik,salihu eshte pedofil dhe komunist

 6. Po qe se jan te majte jan byth qire pasi e keni ne program hateri mos ju mbetet sepse dhe genin e keni te tille byth qire qe s ngiheni me kare Elefanti dhe prap jeni te pa ngopur ee 🤣😂👃👃👃

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *