• |
ide | kryesore

Aaron Taylor-Johnson, pjesë e “Spider-Man”

Paparazzi, Slider


Aaron Taylor-Johnson po bëhet një tjetër personazh i librit komik.

Aktorët e The Kick-Ass dhe Avengers: Age of Ultron luajnë në trailerin e parë të Kraven the Hunter, një spin-off në universin e Spider-Man, duke luajtur rolin e anti-heroit titullar, i njohur si Sergei Kravinoff. Filmi është drejtuar nga J.C. Chandor, i cili më parë ka bërë filmin A Most Violent Year të 2014-ës dhe Triple Frontier të 2019-ës. Russell Crowe, Ariana DeBose, Christopher Abbott, Fred Hechinger dhe Alessandro Nivola gjithashtu luajnë në Kraven.

Qershorin e kaluar, Taylor-Johnson, ngacmoi rolin e tij në Kraven në konferencën CineEurope në Barcelonë, sipas Variety, duke thënë se i pëlqente që personazhi “nuk është një alien apo një magjistar”. “Ai është thjesht një gjahtar, një njeri me bindje. Një adhurues i kafshëve dhe një mbrojtës i botës natyrore. Ai është një personazh , shumë i lezetshëm,” shtoi ai, duke shpjeguar se Kraven është “një nga anti-heronjtë më ikonë, famëkeq të Marvel-it. Rivali numër 1 i Spider-Man”.

Kraven the Hunter i bashkohet universit të zgjeruar të Spider-Man-it të Sony me aksion live pas dy filmave hit të Tom Hardy-t, Venom, plus Morbius të Jared Letos. Dakota Johnson luan në filmin e ardhshëm Madame Web dhe Bad Bunny do të luajë në El Muerto. Kraven the Hunter shfaqet në kinema më 6 tetor./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *