• |
ide | kryesore

Shfaqja e Schiaparelli këtë herë pa koka kafshësh, por shumë art

Paparazzi, Slider
SchiaparelliShfaqja e modës Schiaparelli për dimrin 2023/2024 hap javën e modës në Paris dhe sjell në pasarelë një sërë propozimesh tipike surrealiste, me vëllime maxi, funde, pupla dhe silueta ekstreme. Në hapjen e javës së modës, maison vuri në skenë një seri vëllimesh pëlhure tre-dimensionale të alternuara me fustane të stolisur me një shije ekzotike, referenca anatomike dhe detajet e pashmangshme të harduerit prej ari. Në mesin e shumë yjeve ndërkombëtarë që ndoqën shfaqjen, Cardi B tërhoqi vëmendjen me një fustan prej kadifeje dhe një xhaketë masive prej gëzofi falso që u shfaq edhe në shfaqje.

Sigurisht që nga spektakli nuk mund të mungonte Chiara Ferragni, e cila disa muaj më parë zgjodhi Schiaparelli-n edhe për debutimin e saj madhështor në skenën e Ariston, duke treguar detajet më identifikuese të maisonit. Këtë herë sipërmarrësja zgjodhi një fustan midi me qëndisje lulesh prej kadifeje, kupa skulpturore dhe fund të ndezur, të kombinuar me syze dielli të errëta, varëse floriri dhe një palë çizme të zeza.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *