• |
ide | kryesore

Gruaja e Bruce Willis flet për sëmundjen e tij

Paparazzi, Slider

Gruaja e Bruce Willis, Emma Heming Willis, ka folur për sëmundjen e aktorit.


Ish-gruaja e Bruce, Demi Moore, tre fëmijët e tyre Rumer, 34, Scout, 31 dhe Tallulah, 29, së bashku me Emën dhe vajzat e tyre Mabel, 11, dhe Evelyn, 9, zbuluan në një deklaratë emocionale vitin e kaluar se aktori do të tërhiqej nga aktrimi pasi u diagnostikua me afazi. Mjerisht, në shkurt, familja konfirmoi se gjendja e tij kishte përparuar dhe Bruce po kujdesej nga profesionistë mjekësorë dhe të dashurit e tij.Gruaja e Willis, Emma, me të cilën ai u martua në vitin 2009, ka qenë kujdestarja kryesore për aktorin e The Sixth Sense dhe ndan rregullisht përditësime mbi mirëqenien e tij në mediat sociale. Në një seri videosh emocionale në Stories e saj në Instagram, Emma ndau  vështirësitë me të cilat përballej si “partnerja e kujdesit” të Bruce dhe tha se ndërsa ishte ” në errësirë” pas dyerve të mbyllura, ajo duhej të ecte përpara.

“E di që duket sikur jam duke jetuar jetën time më të mirë – duhet të bëj një përpjekje të vetëdijshme çdo ditë për të jetuar jetën më të mirë që mundem”, shpjegoi ajo. Emma u tha fansave të saj se nuk po ndihej “mirë”, por vërtet po përpiqej të kalonte çdo ditë për hir të familjes së saj./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *