• |
ide | kryesore

Lionel Richie kërkon falje publike pas kritikave

Paparazzi, SliderLionel Richie ka kërkuar së fundmi falje për anulimin e shfaqjes në Madison Square Garden.

Këngëtari i “Hello” doli në skenë të hënën – për koncertin e shtyrë që supozohej të mbahej të shtunën – dhe shpjegoi pse ishte detyruar të anulonte shfaqjen e planifikuar më parë. “Kam pasur dy ‘Jo’ në të njëjtën kohë… [dhe] Kur Zoti thotë jo, dhe pastaj piloti thotë jo, përgjigja [është jo],” tha Richie.

Të shtunën, këngëtari i  “All Night Long” u rezervua për të performuar së bashku me Earth, Wind & Fire, megjithatë, ngjarja u anulua dhe u riplanifikua për 14 gusht pasi fansat kishin mbushur tashmë vendin. Por, artisti shkoi në X/Twitter për të njoftuar se shfaqja nuk do të vazhdonte dhe ndau: “Për shkak të motit të keq dhe pamundësisë për të zbritur në NY dhe zonat përreth, nuk jam në gjendje të shkoj në shfaqje. Jam shumë i mërzitur.”

Të hënën, ndërsa iu drejtua turmës së MSG, Richie bëri shaka: “Unë u përpoqa të korruptoja pilotin dhe piloti tha: “Unë dua të shoh gruan time nesër.” “Kështu që sonte, ne do ta kompensojmë atë,” shtoi ai, ndërsa zuri vendin në piano. “Kërkoj falje një mijë herë.”

Anulimi fillestar i Lionel çoi në një reagim të madh nga fansat që ishin paraqitur tashmë për ngjarjen. ” Ekipi i shtypit, të gjithë ne dhe fansa të panumërt po presim historinë e vërtetë,” shkroi një fans. . Një fans tjetër, i cili vuri në dukje se ata erdhën në koncert në një grup prej 12 personash, dhe disa udhëtuan shumë prë për të arritur në ngjarje. “Ekipi i shtypit gënjen. Çfarë ndodhi në të vërtetë? Askush nuk fluturon vonë dhe fajëson motin. Moti ishte në rregull. Ne jemi një grup prej 12 vetash dhe kaq të zhgënjyer, por jo aq të zhgënjyer sa turistët dhe fansat që bënë plane rreth koncertit.”Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *