• |
ide | kryesore

Video / Si u përplas Rama me gazetaren e BIRN

Arkiva, Syri i Lapsit
rama blerina gjoka

Edi Rama është përplasur me gazetaren e  BIRN, Blerina Gjoka të cilës rrefuzoi ti degjojë edhe pyetjen. Ajo donte të informohej lidhur me mbi 100 milionë euro të tjera që do hidheshin në Fier dhe Elbasan, qytetet ku u investua për inceneratorët (per me shume lexo artikullin e BIRN). Por kryeministri i tha se gjatë konferencës së shtypit të së martës ai do të fliste vetëm për naftën e zbuluar në Shpirag.


Të njëjtin qëndrim mbajti Rama edhe ndaj Ambrozia Metës të Syri TV të cilës nuk i dha përgjigje fare.


Po ashtu ai injoroi edhe Eksiola Shehu të Euronevs e cila ishte e interesuar për konfliktin me Athinën.

Shihini tre episodet e mësiperme në komentin që i bën Andi Bushati…

Për të parë më shumë VIDEO si kjo ndiqni faqen  Lapsi Videos në Facebook 9 Comments

  1. Por kur ky Palikari nuk u pergjigjet pyetjeve pse gazetaret qendrojne ne konferenc dhe nuk largohen , apo ecin me parimin “me ka cu baba me la gojen “.
    Kjo tregon munges personaliteti nga gazetaret, u thote kazan, plehra etj vetem braktisja eshte mesimi qe mund ti japin nje arroganti Palikarist

    1. Nuk keni pare gje akoma, do vazhdojne zbukurimet me dyfishin e vleres mbi varferine e njerzeve. E ka pushtuar delitantizmi. E pate takimin me te Ngarkuarin me Pune te SHBA–se. Amerikani me kostum dhe kollare, Rama me ca lecka te zeza, me te cilat shkoi te nesermen ne Porto Romano. E pate ne Bled te Sllovenise me atlete. Vetem barcaleta tregon. Nuk ka problem. Ne 450 mije pensionistet qe i japim voten Rames, nuk duam rritje pensioni, as uje e buke, vetem Ai te jete ne pushtet deri ne 2033, deri ne ate vit qe Berisha te kete ngordhur. Mire na e ben.

  2. gazetaret duhet te jen aty dhe ti drejtojne pyetjet, pavarsisht çdo gjeje.turpi ti mbetet atij qes’pergjigjet.
    ndryshe propaganda do thote ‘ska pyetje- ska pergjigje!’

  3. “Babi i Zenit” ka qenë fraza e përdorur nga Gazment Bardhi në çdo përballje me deklaratat ku akuzohej nga Berisha për ‘vrasjen’ e Pjerin Xhuvanit në Elbasan.

  4. O nënë shkërdhym o orës 19:58 këtu bëhet fjal për Edi derrrr drogën e jo për Gazmend Bardhin apo Xhuvanin që shkoi si qeni në rush duke mbrojtur krimin elektoral me bandat e Elbasanit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *