• |
ide | kryesore

Joey King martohet me regjisorin

Paparazzi

Joey King u martua me të fejuarin e saj, Steven Piet, në Spanjë të shtunën, sipas raportimeve të shumta. Vetëm familja dhe miqtë e tyre më të afërt ishin të pranishëm, tha një burim për People.


King dhe regjisori, të cilët u takuan në xhirimet e “The Act”, u takuan për katër vjet përpara se të fejoheshin. Javën e kaluar, aktorja ndau një seri fotosh me bashkëshortin e saj  në Portugali. “Dashuria është e lezetshme! Dashuria është madhështore! Dashuria është të puthesh para Fonte dos Amores dhe të kesh shumë kaipirina së bashku”, ka shkruar ajo në postimin në Instagram.Çifti filloi të takohej në shkurt 2019 pasi Piet drejtoi King në dy episode të mini-serialit Hulu “The Act”. Ajo u nominua për një çmim Emmy për portretizimin e Gypsy Rose Blanchard, e cila u dënua me burg për vrasjeen e nënës së saj, Dee Dee Blanchard. Ai i propozoi me një unazë diamanti  që vlerësohet të jetë rreth 150,000 dollarë.

Vetëm muajin e kaluar, Joey foli për të fejuarin e saj të atëhershëm në një intervistë ekskluzive me Page Six. “Mezi pres të martohem me Steven. Unë thjesht e dua atë shumë. Ai është personi më i mirë që njoh. Ai është shoku im më i mirë”, tha ajo. “Pra, kjo është pjesa më e mirë për mua… jeta që kam pas dasmës,” vazhdoi ajo. “Jo vetëm dasma. Unë do të martohem pas dasmës me dikë që është personi më i lezetshëm, më i madh dhe më i butë dhe i mrekullueshëm që njoh.” King më parë ishte në lidhje me kolegun e saj të “Kissing Booth”, aktorin australian Jacob Elordi, për rreth një vit, përpara se të ndaheshin në 2018./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *