• |
ide | kryesore

Amy Schumer ‘sulmon’ Mila Kunis dhe Ashton Kutcher

PaparazziPasi u akuzua për “ngacmim kibernetik” të Nicole Kidman përmes Instagram-it, Amy Schumer sulmoi Ashton Kutcher dhe Mila Kunis në kërkim të faljes së saj.

Në një postim të fshirë në Instagram të hënën, Schumer u tall me letrat mbështetëse që alumët e “That ’70 Show” shkruan për ish-kolegun e tyre Danny Masterson, i cili u dënua për përdh*nim në maj.

“Dua t’u kërkoj falje të gjithë njerëzve që kam lënduar duke postuar një foto të Nicole Kidman dhe duke aluduar se ajo është një aliene,” u tha ndjekësve aktorja. “Unë do t’i kërkoj kastit të atij seriali të viteve ’70 të shkruajnë letra duke mbrojtur për faljen time,” vazhdoi ajo me sarkazëm, duke shtuar hashtag “#takingtimetoheal”.

Ngarkimi i mediave sociale erdhi pasi Schumer u gjend nën kritika për postimin e një fotografie të Kidman e ulur me një shprehje serioze në US Open në 2023 gjatë fundjavës, të cilën ajo e fshiu më pas.”Kështu ulet njeriu,” shkroi ajo. Përpara se Schumer të fshinte foton, përdoruesit e Instagram-it kritikuan mbishkrimin e saj “të poshtër” dhe e akuzuan atë për “trolling të një vajze”.

“Po ngacmon fituesen e Oscar dhe Emmy, Nicole Kidman tani,” pyeti një ndjekës. Një tjetër shtoi: “Të rrëzosh të tjerët është gjithmonë një shenjë e pasigurive tona të brendshme gjithsesi, kështu që kritikët këtu duhet të mbajnë një pasqyrë.” Aktorja  më pas e fshiu postimin mes reagimit të ashpër./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *