• |
ide | kryesore

Ministri Sveçla: Nëse Vuçiç futet pa leje në Kosovë do të arrestohet

Lajme, Të fundit

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka paralajmëruar se do ta arrestojnë presidentin serb nëse futet pa leje në Kosovë. Ai tha se Vuçiç duhet të marrë leje në Ministrinë e Brendshme.


“Për me leje, shkon te Kryeministri, për pa leje vjen te unë. Është çështje vendimmarrëse e Kryeministrit në qoftë se ka kërkesë, a i jep leje apo jo Vuçiçit. E, për pa leje, pastaj dihet cilat institucione merren me të. Nëse futet në Kosovë, pa asnjë dyshim. Si po mendoni ju që dikush, shtetas i huaj mund të futet në Republikën e Kosovës pa lejen e institucioneve të Kosovës. Cilat janë pasojat? Pasoja është që thjesht nuk ke shtet nëse kreu i shtetit tjetër futet pa leje në territorin tënd”, mirëpo, ka deklaruar Sveçla, “unë nuk besoj që Vuçiç është aq i krisur që të vijë në Kosovë pa leje”.

3 Comments

  1. Keta ne vend qe te forcojne ushtrine, ekonomine, diplomacine, qe Kosova i ka pertoke, dalin dhe krekosen si gjela maje plehut me kercenime boshe.

  2. BRAVO !!!!!
    Kjo asht deviza:”KOSOVA SHTET I PAMVARUR!
    JEBEMTI MAJKO druzhe VUCICUK!!!!
    Edvin shkerdhata merr shembull prej VERIOREVE,mor zorraxhi!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *