• |
ide | kryesore

Kërcënimet e Greqisë, Rama: Nëse mbeti kjo punë te Beleri, nami u bëftë e mos hyfshim kurrë në BE

Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama ka thënë se nuk beson që integrimi i Shqipërisë në Bashkimin Europian do të pengohet nga Greqia për shkak të Fredi Belerit. Rama iu referua këtu një date të mundshme si viti 2030 për integrim të vendeve të Ballkanit Perëndimor në union. “Nëse do mbetet kjo punë te Beleri, nami u bëftë e mos hyfshim kurrë në BE”, tha Rama gjatë një interviste në Abc News.


14 Comments

 1. nami u befte …thote kllouni por delet e duartrokasin, sepse sdo greku nuk eshte faji i liderite te karit qe do me vjedh e grabit ca ti zere syri e ti kape dora

  ky popull meriton me keq rama biles ti hape rruge greqise dhe italise dhe serbise e te ndajne , rama do marre leket e do shkoje me alex sorrosin

  1. “Nëse mbeti kjo punë te Beleri, nami u bëftë e mos hyfshim kurrë në BE.”

   Absolutisht. Nëse një kokëpidh si Beleri do jetë i mjaftueshëm për pengimin e një shteti të tërë në marrëdhëniet e jashtme diplomatike, atëherë në pidh të sëmës i qoftë.

 2. Kam nje superlajm per PD dhe gjithe forcat progresiste ne vend. Po ashtu per te gjithe ata qe u mahniten nga Rama dje ne keshill te sigurimit.
  – Politikë dhe qejf/ Prost*tuta luksi për liderët në mbledhjen e OKB-së.
  I bera me shpejtesi copy / paste nga nje portal shume serioz. Berisha duhet te hetoj me thelle tani bashke me qyetarin dixhital.

  1. Po do hetobë eyhs mamin motrën apo gruan tënde sa herë e kan shkërdhyer socialistët e tipitSafet Gjicimori pa emër derrrr i orës 20:59

 3. Ky tradhetar nuk do qe Shqiperia te hyje ne BE, sepse nuk mund te vjedhe me dhe e dyta e me e rendesishmja, ky punon kunder iteresave te shqiptarise ne Ballkan!

 4. Krejtesisht i pafytyre, jashte realitetit. Ky e beson plotesisht se eshte lider global, universi paralel ku jeton eshte vite drite nga hallet e shqiptareve, te cilet e votojne se eshte patriot i madh.

 5. Ai atë do që Shqipëria të mos jetë pjesë e Europës.Do vazhdojë me politikën e tij për të qenë një diktator në një shtet monist.

 6. Bravo Edi Rama Fuck EU dhe Greece perplaseni brenda ate kokeloqen e Salihut .Belerin Kurva e vucidolit duhet te marre prap nje mesim te mire qe te mos e harroje per gjithe jeten Futja ne EU nuk varet nga bythgrisurit evgjite greke po nga USA

 7. Pi ilacet o psikopat, se je rende! Beleri do betohet e Shqiperia do hyje ne Europe! Ti behu gati per burg se je super hajdut pa limit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *