• |
ide | kryesore

Pamje të reja/ Momenti kur policia e Kosovës shoqëron të arrestuarit

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një nga personat e arrestuar ditën e sotme për sulm ndaj Policisë së Kosovës është dërguar në rajonin e policisë. Në disa foto të publikuara ai shfaqet teksa shoqërohet nga dy efektivë të policisë së Kosovës drejt ambienteve të rajonit.


Ministri i Brendshëm i Kosovës Xhelal Zvecla konfirmoi se policia ka vrarë 3 nga sulmuesit dhe ka arrestuar 6 prej tyre. 2 nga të arrestuarit janë të plagosur. Ndërkaq, janë arrestuar edhe 4 persona të tjerë të dyshuar të cilët janë poseduar radiolidhje dhe kanë qenë në kontakt me agresorët.Të arrestuarve i është gjetur një sasi e konsiderueshme e armeve, municionit dhe pajisjeve të ndryshme. ©LAPSI.al

May be an image of 4 people May be an image of 3 people May be an image of 7 people


1 Comment

  1. PAS DESHTIMIT PER TE NJEJTEN IDE OSE KA RIKONFIGURIM TE SHPEJT ME NJE DRELLI TE RE OSE NDRYSHIM POLITIK thotë:

    PALA E DESHTUAR DO PERPIQET TA KALOJ NE HESHTJE ME PAK DIPLOMACI

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *