• |
ide | kryesore

Qëllohet me armë kryeministri i Sllovakisë

Arkiva, Lajme, Të fundit
kryeministriKryeministri i Sllovakisë, Robert Fico, ishte viktimë e një sulmi. Sipas informacioneve të para, ai u qëllua dhe u plagos në një qytet 150 kilometra larg Bratislavës dhe u dërgua në spital.

Sipas informacioneve, gjithçka ka ndodhur pas një mbledhjeje të kabinetit dhe kur ka dalë nga godina është qëlluar me armë zjarri Robert Fitzo.

Vijon…2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *