• |
ide | kryesore

Izolohen një grup turistësh në Kanionin e Langaricës, emergjencat civile në Përmet vënë alarmin

Lajme, Të fundit

Izolohen një grup turistësh të huaj në Kanionin e Langaricēs në Përmet. Ngjarja mësohet se ka ndodhur para pak çastesh ndërkohë që emergjencat civile në Përmet kanë vënë alarmin.


Shkak janë bërë rreshjet intensive dhe dalja nga shtrati e lumit të Langaricës. Për kërkimin, shpëtimin dhe dhënien e ndihmës për në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat e shërbimit zjarrfikës të Bashkisë Permet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *