• |
ide | kryesore

Zjarrfikësit ‘luftë’ me flakët, zjarri përhapet edhe njëherë në pyllin e Darzezës

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një tjetër situatë e rrezikshme është krijuar në Darëzezë. Zjarri i përmasave të mëdha ka përfshirë pyllin me pisha dhe për shkak të erës së fortë, ka qenë tepër e vështirë për t’u vënë nën kontroll. Flakët kanë sfiduar prej orësh forcat zjarrfikëse.


Situata u neutralizua pas përpjekjesh intensive të forcave operacionale. Edhe më herët Darëzeza është përfshirë nga flakët, duke sjellë djegien e disa pishave dhe shkurreve në hyrje të pyllit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *