• |
ide | kryesore

Ushtria serbe në kufi me Kosovën, revoltohet ish-ministri gjerman: Ku dreqin është BE-ja?

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-ministri gjerman për Evropën dhe deputeti i Bundestagut, Michael Roth, ka reaguar pas ngritjes së shqetësimeve nga SHBA-ja për shtimin e ushtrisë serbe në afërsi të kufirit me Kosovën.


Me anë të një postimi në rrjetin social X, Roth duke e etiketuar Vuçiç ka ironizuar presidentit serb me pyetjen “pyes nëse ky është kontributi juaj për de-eskalim, paqe dhe pajtim”.

4 Comments

  1. Ska nevoje al bini me trushplaret qe e ndjekin per EU dhe USA. Di ai se çfar ben eshte i zoti shume….o.pikaaaa,pika.

    1. E kush tha qe nuk ka nevoje? Eshte tjeter te kesh nevojë e tjeter te biesh pre e burokrateve proverb e bindesh qorazi ne dem te intetesave te shtetit?
      E kupton ndryshimin, o pika, pika te rafte!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *