• |
ide | kryesore

Kush është Andrea Giambruno, gazetar dhe tashmë ish-partneri i Melonit

Lajme, Të funditLajmi i ditës sot ishte ndarja e kryeministres italiane Giorgia Meloni nga partneri i saj Andrea Giambruno. Pak rreshta, shoqëruar me një foto të të dyve me vajzën e tyre Ginevra (lindur në vitin 2016), kështu e lajmëroi Meloni fundin e historisë së dashurisë që zgjati prej gati 10 vitesh.

Por kush është Andrea Giambruno?

Andrea Giambruno ka lindur më 7 maj 1981 në Milano. Ai është një gazetar, autor dhe prezantues i njohur televiziv (sidomos pas emërimit të ish-partneres së tij tashmë, Giorgia Meloni, kryeministër). Për momentin ai drejton rubrikën e aktualitetit “Tg4 – Diario del giorno” dhe është gjithashtu një nga drejtuesit e Studio Aperto që nga viti 2020, programi i lajmeve Italia 1. Ai u bë gazetar pasi ndoqi shkollën e mesme shkencore Frisi në Monza dhe më pas Universiteti Katolik i Milanos, i diplomuar në Filozofi.

Pas diplomimit u specializua në shkrimin e programeve televizive. Karriera e tij në TV, si gazetar, filloi në Telenova, derisa në vitin 2009 mori një telefonatë nga Gigliola Barbieri, autore e Kalispera, e cila i tha të paraqitej në Mediaset të nesërmen.

Nga atje filloi karriera e tij në Mediset. CV-ja e tij (siç ka shkruar ai vetë në rrjetet sociale) përfshin disa pjesëmarrje në: Quinta Colonna, Matrix, Mattino 5, Stasera Italia. Më pas ai u bë imazh i Tgcom24, dhe më pas drejtues i Studio Aperto. Menjëherë pas zgjedhjes së Giorgia Melonit si kryeministre ai pezulloi aktivitetin e tij, për ta rifilluar një tjetër më të suksesshëm.

Historia me Giorgia Melonin

Në fakt, të dy janë takuar në një studio televizive Mediaset. Giorgia Meloni, në atë kohë një militante e partisë së qendrës së djathtë, supozohej të merrte pjesë në një transmetim politik në rrjet. Para transmetimit, gazetari tha në disa intervista se Meloni po hante një banane. Ka qenë vetë Giambruno ai që e ka ndërprerë duke e ftuar të hyjë në studio për fillimin e transmetimit. Shkëndija filloi atje. Që atëherë filloi një histori e cila në vitin 2016 solli në jetë vajzën e tyre Ginevra.

Fjalë dhe polemika

Pas emërimit si kryetar i bordit të Melonit, veprimtaria e Giambrunos si gazetar u ndoq me kujdes nga opinioni publik pikërisht për shkak të rolit të tij. Në veçanti, fjalët e tij pas përdhunimit në Palermo dhe shpërthimet e fundit “seksiste” bënë bujë të madhe në media.

Si përfundoi lidhja me Giorgia Melonin?

Siç bëjnë me dije mediat italiane, shkak është bërë një lidhje jashtë martesore e Giambruno e zbuluar në një emision live në televizionin italian ‘Stiscia la notizia’. Giambruno pranon lidhje jashtë martesore madje i thotë një vajze tjetër t’i bashkohet për të kryer marrëdhënie intime të tre.

Pjesë nga dialogu i vajzës dhe Andrea Giumbrunos:

Bashkëshorti Melonit- Je një grua shumë e zgjuar, po përse s’të kam njohur më përpara? Po ti je e fejuar?

Vajza- Po jam në një marrëdhënie, ta kam thënë që javën e kaluar Andrea

Bashkëshorti i Melonit- Po si quhesh, a jemi njohur ne të dy? O zemër e di që unë edhe **** (vajza me të cilën tradhton Melonin) duam të bëjmë një treshe? E dinë të gjithë, tani e di dhe ti. Por ne po kërkojmë një të tretë për të qenë pjesë e treshes sonë. Edhe katërshe ndoshta…4 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *