• |
ide | kryesore

Bad Bunny bën debutimin e tij pritës në Saturday Night Love

Paparazzi, SliderBad Bunny bëri debutimin e tij si pritës i Saturday Night Live gjatë fundjavës dhe solli një mik të famshëm për të ndihmuar një pjesë të audiencës që nuk kuptonte spanjisht.

Këngëtari i “Me Porto Bonito” u prit me brohoritje  teksa doli në skenën ikonike të Studio 8H dhe shpjegoi pse njerëzit u befasuan kur ai u shpall si prezantuesi i radhës.

“Njerëzit pyesnin nëse mund ta prezantoja këtë shfaqje sepse anglishtja nuk është gjuha ime e parë”, tha ai. “Nuk e di nëse e dinë këtë, por unë bëj çfarë të dua!”.

“Po, unë mund të drejtoj këtë shfaqje në anglisht. Mund të porosis McDonald’s në anglisht. Mund të bëj se*s në anglisht,” vazhdoi ai. “Por unë preferoj se*sin në spanjisht sepse është më mirë. Unë thjesht preferoj spanjishten, e dini?”

Me këtë, Bad Bunny vendosi të bënte gjithçka që donte dhe filloi të jepte monologun e tij në spanjisht – vetëm që shfaqja ta titronte monologun e tij si “Të flasësh jo anglisht”.

“Ua, ua, ah. Jo përsëri, të lutem. Jo përsëri. Më fal. A mund ta ndryshojmë këtë? A mund ta bëjmë siç duhet?” pyeti Bad Bunny, ndërsa nëntitulli ndryshoi në “Të flasësh një gjuhë më se*si”.

“E dini çfarë, unë nuk i besoj kësaj gjëje. Kështu që unë dua të sjell mikun tim Pedro për të më ndihmuar,” tha ai, duke mirëpritur Pedro Pascal në skenë për ta ndihmuar atë në përkthim. Ai i kërkoi gjithashtu Paskal– i cili priti SNL sezonin e kaluar — për disa këshilla se çfarë të bënte për monologun e tij./Lapsi.al

 

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *