• |
ide | kryesore

Probleme në Spotify dhe Apple Music, shkak Taylor Swift

Paparazzi, SliderPërdoruesit e Spotify dhe Apple Music kanë përjetuar vështirësi për të hyrë në platformat e transmetimit të muzikës pas publikimit të albumit të ri-regjistrimit të Taylor Swift, 1989.

Fansat pritën për të qenë të parët që do të dëgjonin albumin e saj të Taylor’s Version. Megjithatë, shumë mbetën të zhgënjyer pasi nuk ishin në gjendje të dëgjonin  për shkak të problemeve teknike.

Një fans shkroi në Twitter: ” Të shkosh për të dëgjuar dhe ta shohësh atë të padisponueshëm ishte një zhgënjim i tillë”, shkroi dikush.  Një tjetër shtoi: “Apple Music  po më zhgënjen …  unë jam 34 vjeç dhe qëndrova zgjuar deri në mesnatë në një natë pune, ju lutem më lejoni të dëgjoj 1989.”

Taylor ndau tre foto të reja në mediat sociale për të shënuar publikimin së bashku me një mesazh të shkruar me dorë për fansat. Ajo shkroi: “Kam lindur në vitin 1989, u publikua për herë të parë në vitin 2014 dhe një pjesë e imja u rifitua në vitin 2023 me ribotimin e këtij albumi që e dua shumë.

Asnjëherë në ëndrrat e mia më të egra nuk e kam imagjinuar magjinë që do të spërkatnit mbi jetën time për kaq gjatë. Ky moment është një reflektim i pyllit nëpër të cilin kemi bredhur dhe gjithë kjo dashuri mes nesh që ende shkëlqen në errësirën më të errët. Ju prezantoj  versionin tim të vitit 1989. Po ju pret.”

Mesazhi përmban disa referenca për këngët në album, duke përfshirë rreshtin e fundit, i cili është një rresht i famshëm nga kënga hapëse “Welcome to New York.

Albumi i ri-regjistruar përmban të njëjtat këngë nga versioni origjinal, por vetëm të riregjistruar dhe riprodhuar. Por ka edhe një numër këngësh të reja shtesë./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *