• |
ide | kryesore

Kelly Clarkson fiton betejën ligjore ndaj ish bashkëshortit të saj

Paparazzi, SliderNë fillim të këtij muaji, Kelly Clarkson shënoi një fitore në betejën e saj të fundit ligjore kundër ish bashkëshortit, Brandon Blackstock.

Sipas dokumenteve të marra nga PEOPLE, ai është urdhëruar t’i paguajë asaj 2,641,374 dollarë për tejkalimin e rolit të tij menaxherial dhe b marrëveshje të paligjshme që duhet të ishin trajtuar nga një agjent talentesh. Ekipi i tij ligjor ka bërë kërkesë për të apeluar vendimin.

Padia e ngritur nga Clarkson pretendonte se Blackstock siguroi kontratat e fitueses së Grammy me The Voice, The Kelly Clarkson Show, Norwegian Cruise Line, Wayfair dhe Billboard Music Awards dhe mori tarifa në këmbim. Ndërsa ai u vendos të mos e kishte kaluar kufirin si menaxher me kontratën e Kelly Clarkson Show, sipas dokumenteve, katër marrëveshjet e tjera duhet të ishin kryer nga ekipi i Clarkson në Creative Artists Agency.

“Sipas Ligjit për Agjencitë e Talenteve (TAA), një menaxher, si çdo person pa licencë agjencie talentesh, nuk mund të prokurojë ose të përpiqet të prokurojë punësim për artistët”, thuhet në vendim.

Dokumentet thonë se Blackstock u pagua me komisione për secilën nga kontratat e sipërpërmendura të Clarkson, duke përfshirë 1,983,155,70 dollarë për marrëveshjen e saj si trajnere në The Voice, 208,125 dollarë për një marrëveshje promovuese me NCL dhe 450,000 dollarë për një bashkëpunim me Wayfair.

Dyshja ishin të martuar për gati shtatë vjet përpara se ajo të aplikonte për divorc në qershor 2020, i cili u finalizua dy vjet më vonë. Çifti ka dy fëmijë: vajzën River Rose dhe djalin Remington Alexander. (Blackstock është gjithashtu baba i djalit Seth dhe vajzës Savannah nga martesa e tij e mëparshme me Melissa Ashworth.)/Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *