• |
ide | kryesore

Përfundojnë xhirimet e vazhdimit të “Beetlejuice”

Paparazzi, SliderTim Burton është një hap më afër për t’i treguar botës vazhdimin e Beetlejuice.

Të enjten në mëngjes, Burton ndau në Instagram një foto të tij të ulur në një divan në setin e filmit. Ai shkroi në mbishkrimin e postimit të tij se xhirimet e filmit të shumëpritur kanë përfunduar, muaj pasi prodhimi filloi fillimisht në Londër në maj.

“Sapo mbarova xhirimet e Beetlejuice”, shkroi regjisori në mbishkrimin e postimit të tij. “Faleminderit të gjithë personave të përfshirë.”

Filmi shërben si një vazhdim i Beetlejuice  të vitit 1988, ku luajti Michael Keaton si personazhi kryesor. Keatonështë përsëri në bord për vazhdimin, si dhe Winona Ryder, e cila do të riprodhojë rolin e saj si Lydia Deetz dhe Catherine O’Hara, e cila luajti Delia Deetz.

Beetlejuice 2 u filmua në fillim të këtij viti jashtë Londrës dhe në Vermont përpara se Screen Actors Guild të hynte në grevë në korrik, duke mbyllur prodhimin e filmave të mëdhenj të Hollivudit. Përpara se SAG-AFTRA të arrinte një marrëveshje për t’i dhënë fund grevës në nëntor, Burton ndau në një intervistë në shtator me The Independent se filmi ishte “99 për qind i përfunduar”.

Përveç Keaton, Ryder dhe O’Hara, Monica Bellucci, e cila është në lidhje me regjisorin, do të shfaqet gjithashtu në film së bashku me Justin Theroux, Willem Dafoe dhe Jenna Ortega./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *