• |
ide | kryesore

Ish partnerja e Matthew Perry flet për varësinë e tij nga dr0ga

Paparazzi, Slider


Ish partnerja e Matthew Perry, Kayti Edwards  pretendon se aktori i ndjerë  do ngjiste duart në gjunjë në një përpjekje të dëshpëruar për të ndaluar marrjen e më shumë dr0gave.

Edwards  u takua me aktorin e “Friends” në vitin 2006 pasi e takoi atë në një takim me Alkoolistët Anonim, por mbetën miq pas ndarjes dhe madje punoi si asistentja e tij në 2011.

Ajo kujtoi se e vizitoi atë në kulmin e varësive të tij në një intervistë me The UK Sun të botuar të shtunën. “Isha në shtëpinë e Matthew në Hollywood Hills. Ai ishte shumë keq,” kujton ajo.

“Ai kishte marrë gjatë gjithë natës dr0gë, me shumë gjasa k0kainë dhe substanca të tjera. “E gjeta Matthew në divan me duart e tij të ngjitura në këmbë – ishte jashtëzakonisht e trishtueshme. Më duhej të përdorja heqës manikyri dhe vaj ulliri për ta çliruar atë.” Edwards thotë se pasojat ishin të tmerrshme.

Por kjo nuk është hera e parë që ajo  flet për problemet e varësisë së Matthew.

Në një intervistë të vitit 2020, Kayti pretendoi se ai e përdori atë për të marrë “k0kainë, her0inë” për të ndërsa ajo ishte shtatzënë. “Isha shtatzënë në muajin e pestë  dhe po merrja gjëra për të. Ai [do të thoshte], ‘Askush nuk do të akuzojë një vajzë shtatzënë. Mos u shqetëso”, kujton ajo.

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *