• |
ide | kryesore

Elton John fiton statusin “Goat”

Paparazzi, Slider
Elton JohnElton John  fitoi një Emmy për të siguruar statusin e lakmuar EGOT, duke u bërë personi i 24-të që arrin këtë arritje.

76-vjeçari e fitoi titullin pasi shënoi një Emmy për Special Variety (Live) për shfaqjen e tij Disney+, Elton John Live: Farewell From Dodger Stadium, një ngjarje që u zhvillua në nëntor 2022.

“Jam jashtëzakonisht i përulur që do t’i bashkohem grupit të talentuar të pabesueshëm të fituesve të EGOT sonte,” tha këngëtari i “Tiny Dancer” në një deklaratë për ET.

“Udhëtimi deri në këtë moment ka qenë i mbushur me pasion, përkushtim dhe mbështetjen e palëkundur të fansave të mi në mbarë botën.
Sonte është një testament për fuqinë e artit dhe gëzimin që sjell në të gjithë jetën tonë. Faleminderit të gjthë ata që më kanë mbështetur gjatë karrierës sime, i jam jashtëzakonisht mirënjohës”.

John më vonë reagoi ndaj fitores në Instagram, duke thënë se “kjo njohje është një dëshmi e pasionit dhe përkushtimit të të gjithë të përfshirëve dhe unë jam shumë mirënjohës”.

Të nominuarit e tjerë përfshinin The Apple Music Super Bowl LVII Halftime Show me Rihanna, Chris Rock: Selective Outrage, The Oscars dhe 75th Annual Awards Tony.

Personi i fundit që fitoi statusin EGOT ishte Viola Davis në vitin 2023, pasi ajo siguroi një GRAMMY po atë vit.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *