• |
ide | kryesore

Mbreti Charles flet për herë të parë pas diagnostikimit me kancer

Paparazzi, SliderMbreti Charles III ka folur për herë të parë që nga diagnoza e tij me kancer dhe po ofron një falënderim të përzemërt për të gjithë për mbështetjen e tyre.

Buckingham Palace të shtunën ndau një deklaratë në emër të Madhërisë së Tij, i cili tha se “mendime të tilla dashamirëse janë ngushëllimi dhe inkurajimi më i madh”. Pallati më 5 shkurt njoftoi se Charles ishte diagnostikuar me kancer. Kjo diagnozë erdhi jo shumë kohë pasi ai iu nënshtrua një procedure për një prostatë të zmadhuar.

“Siç do ta dinë të gjithë ata që janë prekur nga kanceri, mendime të tilla dashamirëse janë ngushëllimi dhe inkurajimi më i madh”, filloi deklarata. “Është po aq inkurajuese të dëgjosh se si ndarja e diagnozës sime ka ndihmuar në promovimin e mirëkuptimit publik dhe ndriçimin e punës së të gjitha atyre organizatave që mbështesin pacientët me kancer dhe familjet e tyre në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar dhe më gjerë.”

Ai shtoi, “Admirimi im i përjetshëm për kujdesin dhe përkushtimin e tyre të palodhshëm është edhe më i madh si rezultat i përvojës sime personale.”

Deklarata vjen vetëm disa ditë pasi mbretëresha Camilla ofroi një përditësim në paraqitjen e saj të parë mbretërore që kur diagnoza e kancerit të burrit të saj u zbulua këtë muaj.

Camilla ndau të enjten në një koncert në Katedralen e Salisbury se Charles është “shumë i prekur nga të gjitha letrat dhe mesazhet që publiku ka dërguar nga kudo”./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *