• |
ide | kryesore

Ellie Goulding konfirmon ndarjen nga Caspar Jopling

Paparazzi, SliderEllie Goulding dhe bashkëshorti i saj, Caspar Jopling, kanë njoftuar ndarjen e tyre pas katër vitesh martesë.

“Në dritën e historive të fundit, ndjej se nuk më ka mbetur asnjë zgjidhje tjetër veçse t’ju bëj të ditur të gjithëve se unë dhe Caspar u ndamë privatisht disa kohë më parë”, shkroi këngëtarja e “Lights”,  në Instagram Story të premten.

“Ne jemi të përkushtuar të mbrojmë privatësinë e familjes sonë dhe paraprakisht falënderojmë njerëzit për respektimin e dëshirave tona – nuk do të komentojmë më tej. Faleminderit.” Dyshja kanë një djalë 2-vjeçar të quajtur Arthur.

Jopling, një tregtar arti 32-vjeçar, gjithashtu ndau një deklaratë në Instagram Story duke konfirmuar lajmin e ndarjes së tyre.

“Ndjej (me trishtim) se kam nevojë të them diçka për marrëdhënien time dhe të Ellie-t, që shpresoj se më shumë se çdo gjë do të zhdukë çdo spekulim,” filloi ai. “Ellie dhe unë morëm vendimin për t’u ndarë disa kohë më parë.”

“Ellie dhe unë mbetemi miqtë më të afërt dhe, më e rëndësishmja, “bashkëprindër” për fëmijën më të mirë në botë, Arthur. Kjo është e fundit që dua të them në lidhje me këtë – dhe ju lutemi të kërkoni që të respektoni privatësinë time dhe të Ellie-t.”

Deklaratat e tyre erdhën pasi Goulding u pa  me instruktorin e sërfit nga Kosta Rika Armando Perez në vendin e tij këtë javë.

Ellie dhe  Caspar u martuan në gusht 2019 pasi u fejuan një vit më parë. Ata mirëpritën djalin e tyre në maj 2021. Dyshja thuhet se filloi të jetonte veçmas në fillim të vitit 2023./Lapsi.al

 

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *