• |
ide | kryesore

Jeff Bezos kalon Elon Musk, bëhet sërish njeriu më i pasur në botë

Arkiva, Lajme, Të funditJeff Bezos, themeluesi i Amazon, bëhet sërish njeriu më i pasur në botë, duke kaluar Elon Musk dhe duke kërcyer në krye të Indeksit të Miliarderëve të Bloomberg për herë të parë që nga vjeshta e vitit 2021. Sipas Bloomberg, vlerat neto të Bezos në 200 miliardë dollarë, ndërsa ai i Musk është 198 miliardë dollarë.

Në vendin e tretë në Indeksin e Miliarderëve të Bloomberg është pronari i Louis Vuitton, Bernard Arnault, pasuria neto e të cilit arrin në 197 miliardë dollarë.

Bezos, Musk dhe Arnault kanë ndërruar vendet disa herë në krye të renditjes, e cila mat pasurinë personale bazuar në ndryshimet në tregje dhe ekonomi.1 Comment

  1. Bezos ka 200 miliard dollare , Edi Rama ka 10 miliard dollare dhe une kam nje pension

    150 dollare. Te tre sebashku kemi 210 miliard e 150 dollare dhe si mesatare kemi

    70 miliard e 50 dollare. A nuk jam une mesatarisht i pasur sa Rama?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *