• |
ide | kryesore

Blerja e pushtetit me llokma Shqipërie

1, Arkiva, Ide
andi bushatiDy mediave serioze në vendet e tyre, L’Espresso në Itali dhe New York Times, duke hetuar dyshimet për veprime okulte përgjatë fushatave elektorale, u ka dalë përpara Edi Rama. E përjavshmja e së majtës italiane, i ka kushtuar investigimin që zë dhe ballinën e revistës me titullin “Giorgia, mbreteresha e Shqipërisë”, marëveshjes për hapjen e kampeve të refugjatëve në Shëngjin dhe Gjadër.
I gjithë sfondi i shkrimit, me shpenzime dhe shifra të detajuara, tregon se si qëllimi këtij pakti me kosto mbi 100 milionë euro është që në territorret shqiptare, të cilat Rama i ka kaluar nën sovranitetin italian, të ngrihet flamuri tre ngjyrësh i fqinjëve tanë përpara zgjedhjeve evropiane të fillim të qershorit.

Lexo më tej:

Provokimi i “L’espresso”. Giorgia, mbretëresha e Shqipërisë

Por kjo qokë për Melonin, nga njeriu që kishte deklaruar publikisht se vendi ynë nuk do të bëhej kurrë strehë për kampe  emigrantësh nga shtetet e pasuara, nuk është asgjë përballë asaj që na nxjerr në dritë gazeta prestigjoze amerikane. Duke investiguar për një temë të preferuar të saj, që është përdorimi i pushtetit të familjes Trump për biznese personale, New York Times na tregon se kryeministri ynë po kërkon të lajë me favore të pa imagjinueshme shprehjen “Turpi i njerëzimit”, që pati thënë dikur për Donald Trumpin.

Edi Rama po bën çështë e mundur përmes ish ambasadorit Richard Grenell, lidhjeve të përbashkëta me Vuçiçin, fuqisë financiare të Shefqet Kastratit, për ti dhënë vajzës së Trump dhe dhëndrit të tij Jared Kushner, ishullin e Sazanit dhe Zvërnecin e Vlorës.

Projektet e dhëndrit të Trump/ Investimi që ndryshoi ligjin e zonave të mbrojtura

Artikulli shpjegon se si dhëndëri i ish presidentit, këshilltari kryesor gjatë ushtrimit të detyrës nga Trump, kanë ardhur dy herë në Shqipëri dhe janë takuar me Ramën. Se bashkë me ambasadorin Grenell, njeriun më proserb në raportet me Kosovën, i cili rrëzoi qeverinë Kurti kur shërbeu si i dërguar special i ShBA në Ballkan, ata do ndërtojnë edhe në një ish bazë ushtarake pranë Beogradit. NYT kujdeset të theksojë se këto janë prona publike, çka tregon se për investimet e familjes Trump do negociohet me qeveritë, me të cilat Kushner dhe Grenell i kanë pasur lidhjet si pasojë e funksioneve që kanë mbajtur në të shkuarën.
Për gjatë investigimit të kryer nga tre gazetarë, dy prej të cilëve qëmtojnë konfliktet e interesit gjatë fushatës presidenciale amerikane, citohet edhe Robert Weissman, nga Public Citizen, që i cilëson këto marëveshje si shembuj që ngërthejnë tendencat më të këqia korruptive të famijes Trump.
Po i shkruar kështu, sipas këndvështrimit të gazetës njujorkeze, ky është thjeshtë halli i amerikanëve. Ai i qytetarëve të tyre që shohin se si ata që i udhëheqin, përdorin lidhjet politike me dordolecë që drejtojë republika bananesh, për tu pasuruar për veten e tyre.

Media franceze: Si u bë autokrati Rama aleati më i mirë i Perëndimit 

Ndërsa pyetjet që lindin për ne në Shqipëri janë të tjera. Pse kur L’Espresso gjurmon mashtrimet elektorale italiane, përpara i shfaqet Rama? Pse kur New York Times heton konflktin e interesit të dhëndrit dhe vajzës së Trump, del po i njëjti? Pse kur kongresmenët amerikanë kontrollojnë liderët që kanë shpenzuar para në hotelin e presidentit Trump, në Uashington, përsëri figuron emri i kryeministrit të vendit më të varfër në Evropë? Pse kur FBI shqetësohet korruptimin e agjentit të saj, sërish rezultati është njësoj?
Natyrisht, si qytetarë globalë, ne mund të na interesojë dyfytyrësia e një post fashisteje si Giorgia Meloni, prirjet për ta shndëruar politikën në allishverish biznesi nga ai që mund të bëhet sërish, sipas të gjitha gjasave, i pari i Amerikës, apo fraxhiliteti i FBI së për tu korruptuar nga dy delinkuentë. Por, brenda botës sonë të vogël, e kemi me detyrim të shtrojmë çështjen: si është e mundur që kryeministri liliput i një vendi me buxhet vetëm 7 miliardë euro, arrin të blejë kë të dojë? Si ka mundësi që ai reket të ndikojë politikën e brendshme italiane dhe të kapërcejë, pa i hyrë gjemb në këmbë, nga klintonët si ikona civilizimi, tek trumpët si turpi i tij?
Përgjigjen për këtë nuk duhet ta kërkojmë as te shprehja që e përdorin shpesh me ironi mbështetësit e Ramës se, “ky qenkërka i aftë të korruptojë gjithë botën”, as tek bjerrja morale e vlerave të perëndimit. Përgjigjen, së pari duhet ta gjejmë brenda nesh, tek lejimi i një sistemi autokratik, tek pranimi i idesë së një vendi me një pronar të vetëm, i cili, për të blerë mbështetje politike jashtë, fal llokma Shqipërie dhe përdor fondet e koncesioneve dhe “investimeve strategjike”. Faji nuk është vetëm i ndërkombëtarëve që blihen, por mbi të gjitha i yni, që kemi pranuar të shesim demokracinë.

©Lapsi.al45 Comments

 1. ARRESTOHET YMER KELLIRA POLICIA E KAPI YMEEIN DUKE JA FUTUR KARIN NE BYTH FRRYK CYPIT NE ZYRE TE EDI RAMES :KOL BALLA MASTURBON LIVE NE ZYRE TE LAL DHJERIT thotë:

  YMER KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH
  RICHARD GRENELL
  FFRYK CYPIT
  KOL BALLES SALLAKS
  KAR BOLES BOLINO
  MUT VELIUT
  DRITAN HALE-s
  DENIS MINGES
  BATON STANISHIQIT
  LENC VANGJELIT
  SKENDER GERON XHAFAJT
  YLLI PATES
  KEESHNIK SPAHIUT
  ARBEN MECOS
  PRESH ZOGAJT
  IDAJET BYTHQIRIT
  ROMEO KAR-s

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   Jo, titulli do të ishte më mirë;

   “Blerja e pushtetit me injorancën dhe mungesën e dinjitetit të shqiptarëve”

   1. PER 50 VJET E RREJTEN POPULLIN DUKE THONE QE AHMET ZOGU JA SHITI SHQIPERINE JUGOSLLAVISE PER NJE SHKEMBIM TERRITORI QE BONI KURSE SOT NUK NIGJOHET ASNJI “INTELEKTUAL HISTORIAN” QE TE THOTE NJI GJYSEM LLAFE PER KTO DHURATA QE BON KY PEDERASTI. FARA PRISHME PASKEMI QENE.

   2. Respekte per Edin dhe PS qe do fitoje mbi 100 deputete ne 2025.Shqiperia duhet te vazhdoje modernizimin dhe zhvillimin ne modelin euroatlantik perendimor .Ndersa partia e shqupit me stemen e dinamos nuk fiton dot,pasi modelet e saj jane ish fuksat komunist qe u shnderruan ne djathtoshe miliardere,shkaterruan modelin e zgjedhjeve ,fabrikat uzinat,token e xanun,ushtrine ,na sollen suden,gerdecin,detin ja falen greqis,21 janarin etjetj.

  2. Nuk pati kurre demokraci Shqiperia qe ta paskeshim shitur ne populli, sipas Bushatit.
   Ndjem pak ere demokraci gjate 1998-2005 por dhe atehere perzier me eren e barutit te Luftes se Kosoves, apo grushtit shtetit te Sali mortje berishes, vrasje-sabotimeve me tritol, etj etj.
   Madje ngaqe spatem kurre demokraci ia dhame tepsin te teren ketij birbos qe premtoi me bukur nga te tere karavidhet qe ishin mbedh ne shporten e politikes.
   Ishte artist rrufjani. Doli neper bote kerkoi me qiri satanane, ta lypte ti behej nxenes.
   Gjeti satana gjithandej. Qe nga gruaja qe flinte ne krevat e pleksur me sorros der tek derrat e dosat greke e serbe, amerikane e turq, arabe e angleze. I kerkoi ndyresirat per inat te sejcilit prej shqiptareve qe me te drejte i thoshin jo perversit bukeshkale.
   Bota eshte e mbushur me pjellat e satanase. Mjafton te kesh vullnetin ti pranosh. Dhe perversi ndaj eshte pervers se pelqen ti bej punet mbrapsh. Ndaj i kerkoi e i kerkon, i ftoi e do vazhdoje ti ftoje ne orgjine ‘qeverisese’ ku ju ndan ndyresirave shperblime me llokma shqiperie.
   Po ne si shqiptare si fillim spatem kurre demokraci as per ta jetuar as per ta shitur.

 2. “Rroftë marrëveshja, shpëtoi Shqipëria dhe qeveria. Ene më në fund partia. U kthye demokracia. Shyqyr ia arritëm kësaj dite historike, jemi me fat si brez politikanësh që po përjetojmë çaste kaq të lumtura në jetën tonë të pastër politike dhe në jetën tonë shoqërore kaq mizore. Forca, forca, forca, le të pasi nga inati (EK) sa të jetë gjallë (SB) dhe (ER) jemi të qetë dhe të lumtur. S’kemi frikë as nga Putin,po ore bushat do e nxjerresh koken si nipi me valixhe ne dore vetem enveri nuk donte investime te huaja,me forcat tona thote bushati

   1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

    Vdeksh ti PARA MALOKUT SE NUK DUHESH PËR GJË!

    MUT!

     1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

      Si mund të jetë njeriu kaq idiot sa ti!?

      Ku rron ti debil?

 3. YMEE KELLIRA NUL LEJOHET TE ULET NE TAVOLINE SE PO I MBANE GOJA ERE MUTI thotë:

  YMER KELLIRA KUR ERDHE NE TIRANE NGA FSHATI I TIJ KU PUNONTE QOBANE I DHIVE DHE DELEVE E TALLNIN ANDI BUSHATI ARMAND SHKULLAKU BLENDI FEVZIU SE YMERI NUK KISHTE TAKUAR KURR NJE FEMER DHE PO U FUTKE NJE FEMER NE KAFE YMERI IK NE BANJO DHE MASTURBONTE

  KUR E PYETI ANDI BUSHATI PSE YMER PO IK PO FUTESH NE TOILET YMERI GENJENTE SE KA DHIMBJE NE STOMAKE SE KA NGRENE SHUME FASULE NJE NATE PERPARA HHAA

  ARMAND SHKULLAKU E TREGON NJE HISTORI PER YMER KELLIREN SHUME INTERESONTE,

  YMER PSE PO TE MBANE GOJA ERE MUTI SA HERE PO IK TE SALI BERISHA YMERI THOT JO PO SE DI PSE SI PO NDODHE PO NUK ESHTE SE PO JA FUTI LLAPEN NE BYTH DOKTORIT DERI NJE DITE BLENDI FEVZIU E TALLI KEQ YMERIN ,KUR TE JA FUTESH LLAPEN NE BYTH SALI BERISHES NUK TE PRANOJME NE TAVOLINE SE NA QELBE FARE

 4. Hajduti po i shet copa familjes Trump se ka frike qe po u be président mund ti ngreje patkojte kalit te ngrordhur tradhtar! Ky qen bir qeni eshte gati te shese edhe shqiptaret si skllever vetem te rrije ne karrike. Perveç vjedhjes, qellimi final i ketije qeni tradhetar eshte ta çbeje Shqiperine me gjith rrenje.Vetem atehere do e quaj te mbaruar qellimin e tij prej funderrine e shqiptarise qe eshte, . Pjella me e ndyre qe ka dhjere ndonjehere kjo toke!

 5. Shqiperia ne cdo kohe kanpatur Esat Pashet e vet.. Shembulli me i mire eshte Kryeminiatri aktual si nje nga kryeministrat me te korruptuar te Globit. Shqiptaret po te kene sadopak dinjitet le ti bojkotojne te gjitha bizneset e Kastratit qe sherben si pararoje per pastrimin e parave te shtetareve te korruptuar shqiptare dhe qe grabit pronat publike me te huajt.

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   A mund të na thuash diçka për Esat Pashën që vërteton se ka bërë tradhëti kundër Shqipërisë?!

   Është injorancë të përdoret njëlloj si në komunizëm emri i Esat Pashës si sinonim i tradhëtarit!

   Esat Pasha ishte pronar i madh tokash në Shqipëri të Mesme.

   Tradhëtinë zakonisht e kanë bërë bythëgrisurit!

 6. 5 muaj i ashtuquajturi revolucion prodhoi…Rama kaloi çfarë i deshtë qejfi. Në vend që të flasin i ranë bilbilave. Nga 8 komisione në 2, dhe njëra prej tyre SPAK komunikon akuzat. U shit revolucioni”,

 7. Betejen politike Berisha nuk e ka me Ramen,,E ka me Bashen.
  pushteti i Rames ka marre rolin e gjykatesit dhe ka vendosur qe Berisha te marre dy komisjone parlamentare(nga 8,qe ka kerkuar) dhe te njihet si Perfaqesuese Legjitime e PD se shpartalluar.
  Rama ka marre nga Berisha zotimin para gjykatesit,se do te rrije urte ne Klase,Nuk do te prishe qetesine,Nuk do te beje zhurme.

  1. Populli Shqipkar keshtu kujtoii si ty qe Amerika eshte mike dhe pavarsisjt qe Kane 34 vjet qe Amerikanet na Shkaterrojne duke zhdukur Uzina, fabrika, ekonomia, arsim, mjekesi, mbrojtje dhe duke cmontuar Helme, duke sjelle terroristet Iranian, Afgan afrikan, duke shkaktuar 1997. Amerika sotpo te kthen me Koloni dhe skllav ne token tende. Enver Hoxha u mundua tu edukonte kush ishin AngloAmerikanet por ju u tallet me te. Ju popull idiotnuk e pare se cfare pushtime, masakrat dhe terror Ben Amerika neper Bote? Ju nuk e shikoni se cfare Genocidin Po bejne ne Palestine? Ja pra pse ne do behemi skllever ne token tone. KY monster Cifute Edi Rama prishur ndertomet e Shqiptareve dhe ja jep Cifuterve sepse dhe vet Cifut I shitur si Ahmet Zogu eshte

   1. Hajde mëndje komunisti, hajde.
    Ky i kllonuari nga Enveri, po na e nxjerr edhe Ahmet Zogun “çifut”.
    Prisni kur të na e nxjerrin ky farë soji i tredhur nga mëndja, edhe Ismail Qemalin e deri Skënderbeun si “çifutër”
    O trimat e Enverit !
    Mos haroni se virusin e murtajës së komunizmit ja solli botës fillozofi gjerman me origjinë izraelite Karl Marks. po nuk ishte ai që solli diktaturën e proletariatit si një sistem kriminal.
    Ate e sollën Lenini e Stalini në Rusi e Enveri në Shqipëri

 8. BEN BLUSHI DHE ANDI BUSHATI E TALLIN KEQ YMER KELLIREN TE CILIT I MBANE GOJA ERE MUTI DHE NUK KA FEMER NE PLANET E CILA I OFROHET AFER YMERIT thotë:

  YMER KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH EDI RAMES FRRYK CYPIT MUT VELIUT DULLA KOTIT ALEXANDER VUCIC DHE VLADIMIR PUTINIT

 9. Si nuk e ceke pak edhe pazarin e dhe blerjen e fundit me Salen non grata o Ando. Perse trimi i maleve nuk reagoi nga penxherja per keto afera korruptive te Rames. Autokracine Rama e ka ndertuar dhe vazhdon ta trashegoje se bashku me Salen tend. Rraqet e vjetra te politikes se shqyerjes se pasurise kombetare jane e keqja kanceroze qe duhet hequr me rrenje.

  1. Ne ka njeri qe reagon dhe flet nga penxherja ose nga bulevardi eshte Saliu, o idiot.

   Kujdes se propaganda te verber dhe te shurdhet, te ben te mos mendosh me koken tende.

 10. Po more idjot i mencur, Lexhenda jote flet llomotit maje penxheres po a mund te me thuash ti zheniu sklleverve se perse ju mbyll goja per marveshjen e refugjateve pas telefonates se ministrit te jashtem italjan dhe perse nuk permend aferen e fundit te sivllaut te tij Ramsi me dhenderin e Trampit turpit te njerezimit. Me thuaj se me zor po pres perlen tende idjoteske.

 11. ANDI BUSHATI E TALL KEQ YMERIN-OR YMER I KUJT ESHTE GREG KRISTAQ RAMA ? haha haha thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH DENIS MINGES KOL KYCIT SALLAKS SKENDER GERON XHAFAJT FRRYK CYPIT OLSI RAMES

 12. Po keshtu eshte ndertuar bota more Andi ske pse habitesh. Rama eshte si eshte por me vende si shqiperia perendimi tall karin sic e ka tallur gjithmone. Zgjidhja tjeter eshte ajo qe zgjodhi enveri me gjyshin tend por ajo na coi ne gremine dhe filluam te hame njeritjetrin. Ka dhe nje zgjidhje sic u be per armet kimike por populli jone trim dhe liridashes nuk ka me asnjelloj nervi per protesta dhe liderin e forte e voton e ndjek dhe i bindet. Ai tjetri e shet veten per nje bythe himare jo me ti thote jo Trumpit te madh ku i ka dhe shpresat me i heq nongraten. Ska me shprese…

  1. Natyrisht qe Andi si anti amerikan numer nje ka nostalgji per kohen e xhaxhit dhe gjyshit. Ai kerkon i epshur cdo lajm anti Rame, anti shqiptar dhe anti amerikan qe botohet ne bote. Mjafton qe te gjeje dicka per te botuar ne gazeten Lapsi dhe frymezuar ushtrine e idioteve deficite te Lapsit

 13. Te falenderoj per listen. E kishe bere shume te bukur sot

  Isha pak i merzitur nga disa probleme personale dhe per te laguar vemendjen hapa komjuterin

  dhe kur pashe se ke kishit trendituer te dytin befas shpertheva ne te qeshura dhe nuk po i

  ndaloja dot. Une nuk te njoh por ta dish qe te vleresoj shume qe me menyren tuaj qellimisht

  vulgare shpreh ate qe mendon shumica derrmuese e populli. Po nuk te erdhi ndot lezoje nje

  artikull te Presh Zogjaj tek Tema e Gebazes dhe do shikosh vulgaritetin e vertete te nje b…th

  lepiresi te pushtetit. Te falenderoj sinqerisht vella.

 14. YMER KELLIRES I NDALOHET HYRJA NE KOSOVE:YMERI ESHTE NJE MANJAKE SEXUAL DHE PO I MBANE GOJA ERE MUTI -Info ALBIN KURTI thotë:

  E KAM LEXUARE MORE MIKU IM KY PRESH ZOGOJ JA LEPI KARIN ERVIS ILJAZAJT NE MENGJES SE ESHTE EDHE AI NJE BYTHQIR I PAGUAR NGA EDI RAMA DHE ORGANIZATA

  YMERI DO TI NDOLOHET FUTJA NE KOSOVE SE KUR TE FUTET AI NE KOSOVE PO I NXJERR NJE ERE MUTI NGA GOJA DHE PP E NDOTET KEQ KREJT KOSOVEN

  NJE PYETJE KAM UNE PO SI KANE SURRAT ME DALE NE PAZAR
  KOL BALLA SALLkS DHE YMER KELLIRA KETE NUK E KUPTOJ FARE
  KOL BALLA ISHTE AI I CILI MASTURBON LIVE NE SKYPE SI NJE ZAGAR I TREDHUR NGA KOQET NGA EDI RAMA DHE

  YMER KELLIRA KUR TE GJITHE E DINE SE YMERI JA PUBLIKOJ DOSJEN E EDI RAMES ME BABAINE TIJ KRISTAQ RAMEN SE ESHTE KRISTAQ RAMA BABA I GREGUT ,PLUS KARTELA MJEKESORE PLUS DOSJEN E GJYQIT ETJ ETJ
  ME FALNI SE ESHTE SHKRIMET E MIA JANE PAK VULGARE POR E DI SE YMERI I LEXON KETO KOMENTE KETU TE LAPSI ,POR YMERI NUK KA BOLE TE FLAS DIQKA PER ANDI BUSHATIN DHE ARMAND SHKULLAKUN SE KETA E TALLIN KEQ ZAGARIN E ZGJEBOSUR

 15. Jo, une sinqerisht nuk mendoj se komentet tuaja jane vulgare, sepse ato ne nje menyre te

  thjeshtezuar dhe vetem ne dukje vulgare stigmatizon, ve ne loje dhe perqesh ata te

  cilet vulgaritetin e kane ne permbajtje, qe jane pa piken e dinjitetit njerzore, ata kalemzhij

  te oborrit te korrupsionit qe i lepihen pushtetit ne menyren me te padenje te mundshme

  ata gjoja intelektuale qe s’jane gje tjeter vecse inte-leh-hale qe sic e thua ti shume bukur

  gojes se tyre, shkrimeve te tyre, qendrimeve te tyre, u vjen era mut , megjithese fjala mut

  nuk eshte e afte shpreh plotesisht mute-sine e tyre te permutur.

 16. kryemafiozin me te madh shqiptar e mbeshtet elita jone. e mbeshtesin intelektuale, dijetare, profesore, akademike, gazetare, diplomate, trafikantet me te medhenj, oligarket me kriminel, mafia e ndertimit, kjo elite e shitur dhe rishitur disa here, puthadoraz dhe bythelepires, frymezohen nga erion veliaj nje gjarper pa shtylle kurrizore, nga blendi gonxhja, mirela kumbaro dhe gjithe burokracia e autokratit

 17. te gjithe ne qytetaret qe i dhame 1 milion votat si dje para dhjete vitesh, sot duhet te ishim para kryeministrise per ti dhene 1 milion grushta diktatorit Rama, dhe per ta bere shembull ne te ardhmen.

 18. Analize perfekte, pa diskutim qe faji eshte i cdo shqiptari qe vazhdon dhe i jep voten ketij felliqsire km, ose me arsyetimin skam per ke te votoj nuk shkon fare te votoje. Delet duhet te kuptojne qe nqs nuk ju pelqen Sala ska asgje te keqe, boll te dalin e te votojne per dike tjeter , vetem ripjelljen JO

  1. I paemër 17/03/2024 te 08:30 – nese nuk do te votojme Ramen dhe Berishen, atehere per ke do te votojme. Na thuaj pak emrin se nuk i dihet dhe mund te votojme per ty

  2. Vete fakti qe je nje nga 1 milion votuesit e tij tregon qe ishe dhe je komplet hajvan. Dhe skizofreni i gjate qe zgerdhihet dite e nate me 1 milion votuesit e tij…po kjo ishte loja…

 19. Rama eshte nje hajdut institucional.ka kriminalizuar deri ne qelize shtetin shqiptar.per kete do te ngel3 ne histori

 20. Lapsi, pyetja eshte ndaj: Nese dikush dikur per “mbijetese” ka shitur ikona kishtare, aq me teper qe ky fare njeriu e pandeh veten artist, po sot ç’prisni te beje ky hajdut arti me pushtet mbi te gjitha pasurite kombetare?

 21. ANDI BUSHATI E TALL KEQ EDHE NJE ZAGAR TE EDI RAMES SKENDER GERON FATMIR MINXHOZI thotë:

  SI DUKET SKENDER GERON MINXHOZIT E KA MASTURBUAR LIVE NE SURRAT KOL KYCI MBREME DHE SOT YMER KELLIRA JA FUTUR KARIN NE BYTH SE PASKA DAL ME NJE SHKRIM HAHAH

  1. Bej kujdes se ka te ngjare qe ndonje nga keta te sektit te rilindjes, po aq skizofren sa ti, te te gjeje dhe te te aplikoje nje qirje bythe ekzemplare, duke ti hequr rrobat nga koka.

 22. tani ose do i zere argita me burrin ose ai boshnjaku qe merrte pjese tek mbledhjet e sigurise pa certifikim ose do i marrin enturazhi i piktorit me gjithe berberat olsrat,ballluket,ahmetajt etj etj,ne te dy rastet Shqiperia is fucked..,..
  ah se harrova lulin …..ai po qe eshte burre shteti qe ja qifsha ropt edhe atij me liken ,😂😂😂😂

 23. Edi Rama e ka gjete nifar kodi interesant te komunikimit me akteret kryesor boteror, duke e shnderru Shqiperine per here te pare ne njefar kryeqendre rajonale.
  Edi Rama eshte i vetmi njeri ne bote qe ka raporte te mira edhe me familjen Soros edhe me familjen Trump. Kjo eshte per liber te Ginisit. Kjo eshte shkathtesi e madhe. Ne Amerike keto dy familje myten me njana tjetren, kurse ne Shqiperi e kane mikun e perbashket. Te dyja keto familje jane me ndikim te jashtezakonshem.Foli dhe neo komunisti,nipi Bushat se po ja marin shqiperine qe ky e do shume

 24. Kudo gjetke te merrej vesh nga media te huaja se Kryeministri ishte ne pazare per ti dhene troje shteterore te huajve, do kishin plasur protesta deri ne shkelmimin e atij kryeministri sharlatan nga pushteti.
  Vetem populli yne nuk leviz fare, jo vetem per kete, por as kur meson se Kryeministri i tij ben kerkesa edhe per kampe afrikanesh qe i shkojne refugjat Italise.
  Te jene shqiptaret me te zgjuarit e globit a me naivet ne glob kjo eshte ne opinionin e sejcilit, ama…
  …edhe per Esat Pashe Toptanin dikur per pazaret qe bente me te huaj me trojet shqiptare, kishte qe ja quanin Heroizma…

 25. Kriza politike është krizë individësh sepse janë pa ide. Opinioni është i mjegulluar. Nuk ka program. Duhet të paktën që PD që ka një karakter klasik që vlen shumë në politik duhet të jap mundësinë e kësaj devize. Duhet të ketë një skemë konkrete që të thërras individë me vlerë. Përballë keni partinë e Enver Hoxhës, jo të Ramës. Nuk e rrëzuan dot sepse doli Saliu për të qenë Enveri.

  Saliu krijoi absolutizëm dhe donte pushtet absolut. Dashuria e liderve shqiptarë për kultin e invdivid. Saliu donte të bërtisnin Sali, Sali ti je bota, broçkulla.

 26. Kujtojmë se Bardhi ka shkëmbyer akuza të llahtarshme me Sali Berishën që kur amerikanët e futën në “listën e zezë” familjarisht me akuzat e korrupsionit madhor dhe minuesit të demokracisë. Por në fund ai “gëlltiti” çdo akuzë dhe u bashkua me grupin e ‘non gratës’. I futi ne bythe gei gazi te gjitha akuzat qe i beri salihut serb

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *