• |
ide | kryesore

Video/ Frikë e çmenduri në Copa Libertadores: fluturojnë barrierat në fushë, Oliveira goditet nga një gur

Sport, Video
OliveiraFillimisht fluturuan barrierat, pastaj gurët. Në mes, ishte ndeshja. Përballja e Copa Libertadores mes Rosario Central dhe Peñarol ishte një përzierje kaosi, frike dhe çmendurie. Ndeshja u fitua nga argjentinasit (1-0), por ajo që bëri lajm ishte ajo që ndodhi para dhe pas takimit. Në para-ndeshje sektori i pushtuar nga tifozët uruguaianë u vu në shënjestër me hedhjen e objekteve të ndryshme (duke përfshirë edhe barrierat). Pas takimit, viktima u bënë lojtarët, në veçanti ish-Fiorentina, Maxi Oliveira, i goditur në fytyrë nga një gur.

FLUTUROJNË BARRIERAT NGA SHKALLËT E STADIUMIT

Ndodhi gjithçka dhe më shumë. Që para fillimit. Në sektorin e tifozëve të Peñarol, nga pjesa e sipërme e tribunës në atë të poshtëm, filloi të hidhej çdo gjë: edhe barrierat! Gjatë përplasjeve, momente frike dhe paniku të madh. Por sapo kaloi momenti kritik, ndeshja nisi dhe u fitua 1-0 nga Rosario Central, falë golit të Quintana. Megjithatë, pas minutës së 90′ shpërtheu sërish kaosi.

MAXI OLIVEIRA GODITET NGA NJË GUR

Siç raporton Sky Sport, në fund të ndeshjes, lojtarët e Peñarol shkuan për të përshëndetur tifozët e tyre të pranishëm në sektorin mik. E, megjithatë, ata u bënë objektivi i tribunës Canalla, mbështetësit e Rosarios. Një gur goditi Maxi Oliveira në fytyrë, më saktë në mollëza, duke shkaktuar një plagë të dukshme dhe gjakderdhje të konsiderueshme. Ish-mbrojtësi i Fiorentinës, i gatshëm për të reaguar, por i bllokuar me forcë nga shokët e skuadrës, është dërguar fillimisht në dhomat e zhveshjes dhe më pas në spital, ku ka marrë qepje. Për fat të mirë, asgjë serioze. Por indinjata mbetet.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *