• |
ide | kryesore

Edvin Prifti: Mjekët që kundërshtuan vaksinimin, u gjetën të vdekur në rrethana misterioze

Arkiva, Lajme, Të funditRritje e tumoreve dhe e vdekshmërinë në të gjithë popullatën japoneze pas vaksinave me mRNA. Janë këto të dhënat e studimit të fundit japonez, të publikuar nga mjeku Edvin Prifti, i cili është shprehur që në fillim kundër vaksinimit, duke i cilësuar vaksina gjenetike. Në një status të gjatë në Facebook, mjeku Prifti ngre alarmin për gjetjet e studimit, sipas të cilit vazhdimi i prodhimit të proteinës spike nga organizmi i njeriut nxit tumore të llojeve të ndryshme. Këto të dhëna shkencore kanë dalë në dritë pas tërheqjes së vaksinës Astrazeneca.

“Një studim aspak optimist vjen nga Japonia i cili evidenton rritjen sinjifikative të tumoreve si dhe vdekshmërinë prej tyre në të gjithë popullatën japoneze pas vaksinave me mRNA. Autorët evidentojnë që vazhdimi i prodhimit të proteinës spike nga organizmi i njeriut nxit faktorin estrogjenik Alfa dhe më pas ky i fundit nxit tumore të llojeve të ndryshme.

Pas lajmit që vaksina Astrazeneca u tërhoq nga tregu, po jepen evidenca shkencore të tjera dhe të reja. Mesa duket dogmat duhet të rishikohen dhe analizohen. Studime të tjera duhet të evidentojnë këto rezultate për të vërtetuar dhe përcaktuar përgjegjësitë”

Prifti pretendon se të gjithë mjekët që kundërshtuan vaksinimin, u ndëshkuan apo u gjetën të vdekur në rrethana misterioze.

“Shumë prej mjekëve që kundërshtuan u quajtën sharlatanë sikurse prof. Didier që propozoi hidroksiklorokinën, në disa raste u ekzekutuan sikurse prof Liam Bim në universitetin e Pitsburgut, në disa raste u gjetën të vdekur në rrethana misterioze sikurse prof Karl Plummer shkencëtari më i madh i koronaviruseve në botë, në disa raste u “vetëvranë” sikurse prof. Didonna në Itali që zbuloi plazmën hiperimune dhe në raste të tjera u burgosën dhe këta të fundit çuditërisht kishin akuza si korrupsion dhe evazion fiskal sikurse prof.. Charles Lieber shefi i departamentit të biologjisë molekulare në Universitetin e Harvardit. Se me kë më ngjan si histori!?”.

Sipas tij shkenca nuk ka teori konspirative, por të vërtetën.

“Shkenca nuk ka teori konspirative siç kam dëgjuar këto kohë, ajo thjesht mbart të vërtetën dhe bashkë me të edhe martirët e heshtur të saj. Shkenca dhe e vërteta ka vetëm një problem, atë mund ta shtypësh për njëfarë kohe, mund edhe ta fshehësh, por kurrë nuk mund ta tjetërsosh pasi shkenca dhe e vërteta është drita. Scientia est veritas! Galileu pasi mohoi gjithçka për të shpëtuar jetën e tij nga Inkuizicioni tha për Tokën: Eppur si muove – Ajo paska lëviz duke iu drejtuar planetit Tokë”.

Kujtojmë se mjeku Edvin Prifti akuzohet nga SPAK për korrupsion pasiv të personave që ushtrojnë funksione publike, vjedhje e kryer duke shpërdoruar detyrën, fshehje të të ardhurave dhe pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale.18 Comments

  1. po ti o rrote kari a nuk e kupton dot qe ky doktor eshte nje nga te paktet ne shqiperi qe e ka kundershtuar qe ne fillim vaksinen dhe per kete u njollos me nje akuze korrupsioni qe nuk u provua kurre ne asnje gjykate?
   po ti o rrote kari me xhufke a nuk e kupton ne cfare sistemi kriminal jeton, qe ata qe hapin gojen i ndershkojne me akuza, burg e deri ne vrasje?
   bota ka shkuar per lesh kari ngaqe ekzistojne copa mishi idiote si puna jote qe besojne cdo gje qe thuhet ne media per kedo, dhe qe shkon me kembet e tua ne thertoren e madhe te vaksinave, duke share ata qe te thone se vaksina te vret. t’qifsha mamin qe te ka ba.
   respekte per doktorin dhe shume pak te tjere si ky ne shqiperi, qe kane folur qe ne fillim.

   1. Nga sa kam informacion une ky eshte doktorr shume i mire dhe ka bere gjene e duar qe ka kundershtuar hapur “vaksinat” mRNA.
    Por ama eshte 100% e vertete qe ky eshte super i korruptuar, eshte e vertete qe ky i linte njerezit me vdek nese nuk i jepnin €€€.
    Une personalisht njoh persona qe kane marre kredi per te paguar Priftin.

 1. Nuk ka njeri ne shqioperi qe nuk e di qe keta jan te korruptuar, po si ky ka dhe te tjera mos harrojme dhe mjekja Como dhe Pipero jan thjesht te korruptuar

  1. Te gjithe mjeket marin Leke, por nuk jane te gjithe njesoj.
   Ka mjek qe te lene te vdesesh po nuk i dhe Leke (si puna e Priftit) por ka dhe mjeke qe te kurojne dhe presin ti japesh ndonje lek, nese nuk i jep te shofin shtrember.
   Une kam pas punuar me mjeket dhe nje pjese e tyre nuk pranonin me marr Leke para operacioneve, thoshin mi jep mbrapa kur te dal nga salla. Ashtu sic kishte mjek qe thoshin: Edhe babai im po te vi do i mar Leke”.
   Ka dhe njerez te mire kjo bote, nuk jane te gjith derra.

 2. Nuk ka njeri ne shqioperi qe nuk e di qe keta jan te korruptuar, po si ky ka dhe te tjera mos harrojme dhe mjekja Como dhe Pipero jan thjesht te korruptuar

 3. Normalisht, kur politika merr frerët e shkencës këto do shohim:

  “Shumë prej mjekëve që kundërshtuan u quajtën sharlatanë sikurse prof. Didier që propozoi hidroksiklorokinën, në disa raste u ekzekutuan sikurse prof Liam Bim në universitetin e Pitsburgut, në disa raste u gjetën të vdekur në rrethana misterioze sikurse prof Karl Plummer shkencëtari më i madh i koronaviruseve në botë, në disa raste u “vetëvranë” sikurse prof.

  Didonna në Itali që zbuloi plazmën hiperimune dhe në raste të tjera u burgosën dhe këta të fundit çuditërisht kishin akuza si korrupsion dhe evazion fiskal sikurse prof..

  Charles Lieber shefi i departamentit të biologjisë molekulare në Universitetin e Harvardit”.

 4. ka kuptuar që shqipot analfabete besojnë te Cako hajvani dhe janë shumë! Tani do t’i hipi kalit tenkomplotit masonik dhe kompanive farmaceutike kundër nje hajduti ordiner qe rrezik as gruaja nuk ja dëgjon llafin le me bota akademike😪

  1. rrot kari qenke komplet, faktet dolen sic thonin shume konspiracioniste por edhe tani o te qifsha robt nuk e kupton?

 5. Ka thene nje te vertete te madhe qe vetem covididiotet se besojne. Merrni varikarsinen dhe mos u ndjeni se aq tru keni.Te paret qe dhane alarmin per varikarsinat kane qene Rashid Buttar qe e eliminuan gjithashtu para pak kohesh si dhe profesoresha amerikane Judy Mikovits qe ne Prill te 2020.

 6. patronazhist,aktivist,zhulaqer,kokpalare,barkthare,psikopate si kryetari juaj..doktori po thot nje te vertet te pamohueshme.

 7. karat e vaksines quhen ata qe e bene, zoti do u japi denimin gjithe atyre qe vrane njerez me ate vaksine, denim te tmerrshem nga ministrja e shendetesise deri te kelyshet qe dilnin neper tv. do shpetojne nga spaku i partise por jo nga Zoti

  1. Ne fakt burre i mire eahte ilir debil bqja manastirliu rrakabytha bino brataj piperaj kelliraj moterqiraj.
   Shpresoj te ikin sa me shpejt ne pidh te kurvave, veteranet pensionist komunist dhe pinjollet byzetrashe symongole.
   Te semafori, te hani kar dhe vaksinen ta boni.
   Te rrojne partite e tumoreve.

 8. idiotesira ,sa kane probleme nga vaksinat dhe sa te tjere miliona skane asnje problem….ky ka aq shume mllef me ramen sa eshte rruges per tu bere opinionist.
  Te kapen 600K te padeklaruara ne shtepi ,pse si cove ne banke ose me sakte pse nuk te vinin ne kanale bankare keto para meqe ishin te pastra?
  Qe je mjek i zoti eshte e vertete po aq e vertete eshte qe ke marre para ne te zeze nga hallexhinjte mundshem ……..
  Me mire hesht ,ktheju profesionit dhe mos dil neper portale a ekrane ….

 9. CDO SHVILLIM SHOQEROHET ME NJE ANALIZ,POR DERI DOMOSDOSHMERISHT DHE ME REFLEKTIM EKSTREM thotë:

  MIR THA DOKTORI E VERTETA NUK ZHDUKET ,NUK TJETERSOHET ,KETO JAN TREGUES, QE E VERTETA ESHTE KRIJIM DHE FUNKSION AKTIV ,BURIMOR ME MAS SIPAS NJE VULLNETI ,DHE FUQIJE MBINJERZORE,,AI QE KRIJOJ GJITHCKA ,NE CDO KUPTIM KALON FUQIN ,FUQIN E GJITHCKAJE ,TE KRIJUAR,PERDERI SA disiplinoj ,gjithcka,BRENDA NE MENYRE QE TE MOS E SFIDOJN ATE,ATEHER NGA KY KUPTIM UNIVERSAL AKTIV ,DEL ,QE CFARDO QE NJERZIT MENDOJN FLASIN VEPROJN E KAN PER VETEN ,NESE MIR DOBI NESE KEQ KUNDERVETES DEM ,FAKTET PREZENT,TEKNOLOGJIJA SI ZHVILLIM ,NESE DO TA PERDORIN PER MIRE DO TJA LEHTESOJNE ZBUKUROJNE BEGATOJNE UDHTIMIN E TIJE NE KETE BOTE ,NESE E PERDORE PER KEQ DO TJA VISHTIRSOJNE DO,TJA RRENOJNE MUNDESIT DHE PRIVOJN NGA DOBIT E VLERAVE,SE FUNDEMI NGARKOHET ME PERGJEGJSI LLOGARI NDESHKIM ,PERDORIMI TEKNOLOGJIS PER KEQ NE CDO KUPTIM , NJERIUT JA ZVOGELOJN DERI NE SHDUKJE BURIMET E EKZISTENCES ,PERDERI SA GJITHA KRIJESAT KAN SHKALL IMUNITETI,INSTINKTI,MASE FUNKSIONI,SELEKSIONIMI NUK ESHTE ASGJE ME SHUM SE VETVRASJE,PASI SHKEPUT LILLJET E BURIMEVE TE UNITETIT ZGJILLJEVE.FILOZOFIJA INTERESIT ESHTE E BUKUR ,PER DISA SE I FUQIZON PER NJE KOH SHOHIN NJE PARAJS TE VERTET ,POR KJO FILOZOFI ,QE PER SHUM KOHE U KTHYE ,NE VEPRIM ,SI SISTEM JETE ,PERBALL FUNKSIONIT TE SISTEMIT UNIK NDERGJALLESOR ,KUR KALOHEN KUFIJT E IMUNITETIT NDERGJALLESOR,DE FAKTO ,DALIN TREGUESIT E ZHVILLIMIT TRONDITES, QE TE GJITH NJERZIT I ZHYT ME TE DREJT NE ANAlLIZA QE KERKOJN SHPJEGIM DHE REFLEKIM ADEKUAT UROJ QE GJITHA NIVELET NJERZORE,TE REFLEKTOJN DOMOSDOSHMERIT DHE JUSTIFIKOJN PERGJEGJSIT ,DUKE QEN SE ASKUSH NUK ESHTE I PAGABUESHEM ASKUSH I PANDREQESHEM ASKUSH I TEPERT ASKUSH I PAVLERE TE GJITH TE NJEJT POR NDRYSHOJM NE ANGAZHIM NUK KA VEND SUKSESI NDRYSHIMI PER DOBI ME URREJTJE HAKMARRJE GJAKDERDHJE,VETEM NE CDO KUPTIM DUKE I DHEN HAKUN GJITHCKAJE,ASHTU SIC DUM VETEN DHE PER VETE TE RRISIM NDJESHMERIN DHE ANGAZHIMIN TA KEMI DHE PER TJERET ,PASI ,PIKES ZHVILLIMIT KU ARRITEM ,MATET VETEM PER JET A VDEKJE NE TERESI,KU NE VECANTI SEJCILI DON TE DREJTEN HAKUN JETEN E TIJE, DHE ASKUSH PADREJTESIN , DHE NE PERGJITHESI GJITHCKA FUNKSIONON SI ZGJILLJE NGA UNITETI KURSE UNITETIN INTERESI PO E GROPOS, QE PRAKTIKISHT ,VIHET NE PIKPYTJE BURIMET EKZISTENCIALE PER NJERZIMIN,NE KETE PIK TASHME KEMI HYR,PERDERI SA ,FAKTET TREGOJN ,SHIHEN DY GJERA NE KETO ZHVILLIME , SE SI PERPIQEN TI ANALIZOJN DISA ,TE KALUAREN ME TE TASHMEN TE ORJENTUAR NGA INTERESI,SHOHIM KONSPIRACIONISTET,SHOHIM POLITIKANET DHE ANALISTET E TYREKONSPIRACIONISTET STUDIOJN BURIMET HYJNORE ME KENVESHTRIM INTERESI ,DHE FUTET NE PLATFORM INTERESI,SHOHIM NE DREJTIM FETAR,SHFAQEN TREGUESIT PROFETIK TE ZHVILLIMEVE QE DO DAL KJO AJO,VIN KESHTU ASHTU,KJO NGJARJE NDOLLI ,PAS KETI APO ATIJE ZHVILLIMI DHE FILLOJN PREGATITJET,QE I KEMI FAKT,NE KETE PIK KAN HARRUAR DY GJERA,SE CDO ZHVILLIM VJEN NGA ANGAZHIMI DHE QELLIMI SI SHKAK,POR QE ZHVILLIMI KA ANALIZ DOMOSDOSHMERISHT PERVOJE OPTIMIZMI APO KRITIKE KOSTOJE,DHE CDO ANGAZHIMI SUKSESI I ESHTE PARACAKTUAR SI FUNKSION PARA SE TE ZHVILLOHET NGA ZOTI BOTNAVE TASHME QARTAS ME KRIJIM SI UNITET FUNKSIONI DHE SI UDHEZIM SI PASQYR KRIJIMI FUNKSIONI,KU PER ANGAZHIM KUNDER VULLNETIT TIJE NDESHKON DHE SIPAS VULLNETIT TIJE SHPERBLEN PER PENDIMIN MESHIRON ,KJO ESHTE E VERTETA SI FJAL DHE SI FUNKSION ,CESHTJA ESHTE SA PO E KUPTOJME SHPREHJEN HYJNORE FJALEN PROFETIKE ,KEQ QE GABUM SHUM ,ME ANGAZHIME POR TE MOS BEJME ME KEQ QE TE MOS VLERSOJM RALITETIN ZHVILLIMET NE KENVESHTRIMIN PROFETIK,PASI KA HADITHE SHPRESE ZGJILLJE,NE LIDHE ME SHPRESEN ZGJILLJET SUKSESIN MUNDESIT,KUR U PYET I DERGUARI I ZOTIT SE KUR BEHET KJAMETI,AI U PERGJIGJ ,CFAR KE PREGATITUR PER ATE DITE,KJO KA KUPTIM QE VERTET VJEN VDEKJA FUNDI POR ,KY ESHTE KUFI I PAKTHYESHEM ,DHE KALOJM TEK PESHORJA DREJT LLOGARIJA,CFAR PO VEM NE TE MEKATE NDESHKIMI APO VEPRA SHPERBLIMI,KA SHUM AJETE DHE HADITHE PROFETIK NE LIDHJE ME PENDIMIN ,VEPRAT E MIRA ADHURIMIN E ZOTIT LUTJET DREJTUAR ATIJE,DHE MOMENTE QE ZOTI NDRYSHON CAKTIMIN E TIJE NGA NDESHKIM NE MESHIR PER INDIVIDIN APO GJININ NJERZORE PER AQ KOHE SA ATO QENDROJN NE RRUG TE TIJE, KJO ESHTE E GARANTUAR ,ZOTI NUK GENJEN ,DHE NUK I NDESHKON ATO QE JAN NE RRUGEN E TIJE, POR NE JEMI LARGUAR SHUM PREJ TIJE DHE CDO GJE QE SHOHIM PREKIM SHIJOJME ESHTE REZULTAT HAKU TE MERITUAR NGA ANGAZHIMI NJERZOR ,NGA VEPRIMI NJE PJESE NE DEM TE TJERVE DHE MOSREFLEKTIMI NE MENYREN E DUHUR NGA TJERET NHA HIPOKRIZIJA DHE DYFTYRSIJA,TE GJITH KEMI PERGJEGJSI PER ZHVILLIMET REFLEKTIMET DHE MOSREFLEKTIMET, NE UNITET TE CILAT OSE BEHEN SHTYES ZGJILLJE OSE PERMBYSJE NJERZORE,HAKU PER GJITHCKA NJE ALARM SHQETESUES I HESHTUR LEN PAS DORE QE PAPRITUR TASHME ME FILLIMIN E SHKATRRIMIT TE SISTEMIT UNIK NDERGJALLESOR , SI DOMOSDOSHMERI KA TRIUMFUAR MBI QELLIMET TEORIT STRATEGJIT SHKURT MBI INTERESIN SE VIHET NE PESHORE EKZISTENCA NGA BURIMET E JETES NE BURIM KU NJE PJES VARET NGA ZOTI LILLJET ME TE DHE NJE PJES NGA NJERZIT QE TE PERSHTATEN ME DOMOSDOSHMERIT DOMOSDOSHMERISHT PER ME SHUM LILLJE ME ZOTIN ME SHUM VLERA LILLJE FAREFISNORE FAMILJARE QE TASHME JAN SHKATRRUAR NE MAS TE MADHE VAKSINA MIKROCIPI ,APO GJITHCKA TJETER QE HYN TEK STRATEGJIT E KONTROLLIT SUNDIMIT JAN NJE MIKRODESHIR E DISAVE SI FLLUSK SAPUNI NE UJE PERBALL DOMOSDOSHMERIVE PER TE GJITH TASHME TE DESHTUARA ,NE CDO KUPTIM POR JO PA SHPRESE JETE ZGJILLJE MOMENT PAS MOMENTI ,KU KETE E MUNDESOJ VETEM ZOTI BOTNAVE,NJERZIMI MBAJTI MBI SUPE PADREJTESISHT, PER SHUM KOHE KOSTO POR DHE NGA KOSTOT MORI NJE MESIM E KY ESHTE RRUGA PER TEK E VERTETA ME FJAL DHE VEPRA TE SHPJEGUESHME NE GJITHA KUPTIMET KU TE GJITH FITOJN ASKUSH NUK HUMBET NJE PJES CLIROHEN NGA KRIMI GJE QE KAN MUNDESIN TE FUTEN NE RRUG SHPETIMI KURSE PJESA TJETER LIROHET NGA PADREJTESIT NDJEHEN TE QET ,PADISKUTIM QE KA VEND SEJCILIT TI THUHET DUAJE VETEN PA U ZHGENJYER EDHE PSE JE I VENDOSUR TA DUASH ME ANGAZHIM.POR MOS U TRONDIT KUR FAKTET TE BINDIN QE VETEN E DON VETEM NESE DON DHE TJERET SI VETEN NE CDO KUPTIM , DHE JO DUKE SHKATRRUAR TJERET PER TE LUMTURUAR VETEN KESHTU KE BER TE KUNDERTET KOMENTI THJESHT ESHTE FJALA E LIR SI E MIR DHE DOBISHEEME PER TE GJITH

  1. Ik o kar pi ilacet, se shkrimi yt plot analfabetizem me kujtoi shprehjen e Umberto Ekos “Rrjetet sociale i dhane te drejten cdo lloj idioti te flasi si fitues i cmimit Nobel.”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *