• |
ide | kryesore

Kapen 47 kg kanabis në Kapshticë

Lajme, Të fundit

47 kilogramë kanabis është kapur në pikën e kalimit kufitar te Kapshticës.

Lënda narkotike mësohet se është sekuestruar një makinë të vogël.

Zbulimi i kanabisit u bë gjatë kontrollit në vijën e dytë thuajse 24 orë më parë, por policia e Korçës nuk jep asnjë detaj.

Sipas të dhënave nga burime policore, makina ku ishte fshehur droga ka kaluar fillimisht kontrollin në sportelin e përpunimit te dokumentacionit.

Nuk bëhet e ditur sa persona ndodheshin ne automjet dhe as identiteti i tyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu