• |
ide | kryesore

Plas sherri te Ligjet/ Zëvendësen e Xhafajt e quajn “çerre e krimit” (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Tone të ashpra dhe replika të forta në mbledhjen e sotme të Komisionit të Ligjeve, teksa deputetët e PD-së po numëronin akuzat në adresë të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe nevojës urgjente që ai duhet të japë dorëheqjen.

Në kohën që deputeti Bylykbashi po kërkonte nga kolegët socialistë të jenë në dinjitetin e detyrës në raport me situatën, ka ndërhyrë zëvendësministrja e Brendshme, Rovena Voda, duke këkruar të zbatohet rendi i ditës në komision.

Voda: Vetëm rendi i ditës nuk është ky, më fal tani, të lutem

Bylykbashi: Jeni e ftuar, ose largohuni nga komisioni, ose

Alibeaj: Zonja Hysi, ose largoheni zonjën Voda tani, ose i thoni të pushojë

Hysi: Më fal, mbledhjen e drejtoj unë, fjalën do ta merrni kur

Alibeaj: Largojeni nga komisioni, nuk mundet të ofendojë komisionin

Noka: Largoje jashtë, jashtë, je një çerre e krimit

Alibeaj: Largojeni tani

Hysi: Mbledhjen e drejtoj unë

Bylykbashi: Të largohet zv ministrja tani, ti ruhet nderi këtij komisioni

VIDEO

2 Comments

  1. se ku i gjen rama ter serbet dhe i ben ministra e zavendes ministra.voda emer serb qe i bie uj,majko emer serbe qe i bie nen,braqe emer serbe qe i bie vella,milena harito qe i bie e meshirshme po ashtu emer serb,dokle qe i bie deri ku ne serbishte,milo i meshirshem ne serbishte,ruqi qe i bie rreshqet,cvetko mazniku qe i bie lule mazniku ne shqip nga serbishtja.nuk kan faj per ket arsye rama gjdo dy tre muaj i lepin bythen vuqiq,niloliq,bregoviq etj siq i lepinin bythen enveri e kristaq rama stalinit,titos,popoviq,mugoshes etj.rames bytha i shkon ka e ndjen pallen me te zgjedhurit e tij .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu