• |
ide | kryesore

Ardiam Bujupi merr çmimin si artisti më i mirë në ballkan

F1, Paparazzi

Këto ditë në mbarë botën janë mbajtur evente të ndarjes së çmimeve në fushën e muzikës.
Nga pothuajse çdonjëra prej këtyre ceremonive, shqiptarët dolën fitues.


Të dielën që kemi lënë pas, u mbajt “MTV EMA”, të cilin e drejtoi Rita Ora, në këtë ceremoni çmim morën Dua Lipa dhe Ermal Meta.


Ndërsa, mbrëmë në Hamburg të Gjermanisë u mbajt “Bama Music Awards”, këngëtari Ardian Bujupi fitoi çmimin “Artisti i ri më i mirë në Ballkan”.

Madje, Bujupi ka edhe ka performuar në skenën e “Bami Awards”, ku u paraqit me këngën “Andiamo” të cilën e ka në bashkëpunim me reperin Capital T.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *