• |
ide | kryesore

Richard Gere:Hollywood nuk më do më sepse…

Paparazzi, SliderRichard Gere ishte një zgjedhje shumë e mirë Hollywood. Pas sukseseve të mëdha, aktori nisi të kishte gjithnjë e më pak role.Gere është i bindur që përjashtimi i tij nuk ka ardhur si pasojë e moshës por prej një faktori tjetër: Kinës.“Janë disa filma ku nuk mund të jem pjesë sepse kinezët thonë se nuk duan të punojnë me mua. Së fundmi kam qenë në një episod në të cilin financuesi thonte se nuk mund të më zgjidhte sepse do të trondiste kinezët”- ka pohuar Gere.Aktorë me famë ndërkombëtare, budist dhe activist i të drejtave të njeriut, Gere ka folur hapur kundër lojërave Olimpike të 2008-ës, duke ushtruar presion mbi Kinën. Pas kësaj, marrëdhëniet e tij më Kinën u ndërlikuan gjithnjë e më tepër.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *