• |
ide | kryesore

Thellohet çarja e tokës në Gjirokastër, 15 familje braktisin pallatin 5-katësh

Lajme, Të fundit

Një pallat 5-katësh në qytetin e Gjirokastrës rrezikon të shembet si pasojë e çarjes së tokës.


Të alarmuar nga rrëshqitjet e dherave dhe nga lëkundjet që kanë ndjerë, 15 familje kanë braktisur pallatin ku jetonin.


Mësohet se nga çarja e tokës rrezikohen edhe disa banesa të tjera në lagjen “Punëtori”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu