• |
ide | kryesore

Video/ Kur hapej pika kufitare e Kakavijës, ligji i luftës dhe marrëdhëniet me Greqinë aso kohe

Syri i LapsitMarrëdhënie delikate Shqipëri-Greqi është kthyer edhe njëherë në vëmendjen e pulikut qysh pas paskimit të dy ministrave te të jashtëm, Kotzias-Bushati. Takim ky që u pasua nga gërmimet për eshtrate ushtarëve grek si dhe një deklaratë të pardjeshme të ministrit të jashtëm grek se Shqipëria ka pranuar për shtyrjen e kufirit detar 12 milje. Ndërkohë ne sjellim një material filmik ku tregohet hapja e pikës kufitare në Kkavijë, si dhe marrëdhënien që ekzistonte aso kohe mes dy vendeve.

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *